امضای تفاهم‌نامه ایران و افغانستان برای همکاری در حوزه کشاورزی

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / امضای تفاهم‌نامه ایران و افغانستان برای همکاری در حوزه کشاورزی
امضای تفاهم‌نامه ایران و افغانستان برای همکاری در حوزه کشاورزی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.03.2024
اشتراک
مقامات وزارت کشاورزی هیئت حاکمه افغانستان و وزارت جهاد کشاورزی ایران یک تفاهم‌نامه ۵۵ ماده‌ای همکاری امضا کردند.
به گزارش اسپوتنیک، در پی سفر هیئت بلندپایه وزارت جهاد کشاورزی به افغانستان و رایزنی‌های دو طرف، یک تفاهم‌نامه همکاری بین "صدراعظم عثمانی" معاون وزارت کشاورزی، آبیاری و دامداری حکومت طالبان با "علیرضا مهاجر" معاون وزارت جهاد کشاورزی در کابل به امضا رسید.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت کشاورزی افغانستان، این تفاهم‌نامه در 55 ماده پیرامون همکاری در بخش‌های حفظ نباتات و قرنطینه، تحقیقات، خاک‌شناسی، کشاورزی، کشت جایگزین خشخاش، آبیاری، زیربناهای کشاورزی، دامداری، دامپزشکی، تحقیقات دامداری، حمایت از بخش خصوصی، نهادهای کشاورزی، دارویی و آموزش کارمندان به امضا رسیده است.
احمد وحیدی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.02.2024
واکنش وزیر کشور ایران به شایعه ساخت دیوار مرزی بین ایران و افغانستان و دیگر موضوعات
در مراسم امضای این توافقنامه، "حسن کاظمی قمی" نماینده ویژه ایران در امور افغانستان، "مریم جلیلی مقدم" سرپرست سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی، تعدادی از متخصصان بخش کشاورزی و دامداری ایران حضور داشتند.
این تفاهم‌نامه در جریان سفر هیئت عالی‌رتبه ایران متشکل از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی پس از صحبت چندین روزه میان سران و متخصصان وزارت کشاورزی افغانستان و وزارت جهاد کشاورزی ایران صورت گرفت تا در روزهای آینده کارهای عملی در این زمینه آغاز گردد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала