دبیر ستاد حقوق بشر ایران: هیئت به‌اصطلاح حقیقت‌یاب را به رسمیت نمی‌شناسیم

© Photo / IRNA کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر
 کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.03.2024
اشتراک
کاظم غریب‌آبادی دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران، هیئت به‌اصطلاح حقیقت‌یاب که در یک فرآیند سیاسی از سوی شورای حقوق بشر ایجاد شد را به رسمیت نمی‌شناسد.
به گزارش اسپوتنیک، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران ضمن تشریح برنامه‌های هیئت ایرانی در نشست‌های شورای حقوق بشر گفت: شورای حقوق بشر سازمان ملل در سال ۲۰۲۳ با حرکت در مسیر خواسته‌های سیاسی و عمدتا نامشروع کشورهای غربی، قربانیان نقض حقوق بشر را به رنج بیشتری دچار کرده و به ابزاری برای مداخله‌های سیاسی تبدیل شد.
دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه برای مقابله با گزارش هیئت به اصطلاح حقیقت‌یاب، مستندات خود و نتایج کمیته منتخب رئیس‌جمهور را در نشست شورای حقوق بشر تشریح خواهیم کرد، اظهار کرد: در عین حال ما این موضوع را هم مورد تاکید قرار خواهیم داد که اقدام‌های سیاسی نمی‌توانند واقعیت‌های موضوع را بپوشانند.
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دو قطبی شده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.02.2024
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دو قطبی شده است
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، هیئت به‌اصطلاح حقیقت‌یاب را که در یک فرآیند سیاسی از سوی شورای حقوق بشر در سال گذشته ایجاد شد، به رسمیت نمی‌شناسد، بیان کرد: ما این موضع را صریحا اعلام کردیم؛ چراکه ایران خود مسئولانه با موضوع اتفاق‌های روی داده بر اثر اغتشاش‌های سال گذشته در کشور برخورد می‌کند؛ رئیس‌جمهور هم کمیته ملی را برای بررسی ناآرامی‌های ۱۴۰۱ منصوب کرده است.
دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه نخستین اقدام ما در نشست شورای حقوق بشر در زمینه تحریم‌ها اتخاذ موضع مشترک میان کشورهای در حال توسعه و عضو جنبش عدم تعهد در این باره است، گفت: ما درصدد هستیم تا قطعنامه‌ای را که هر سال در شورای حقوق بشر علیه تحریم‌های یک‌جانبه تصویب می‌شود، با رای مناسبی تصویب کنیم تا سپس در مجمع عمومی سازمان ملل نیز تکرار شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала