ابراز خرسندی وزرای خارجه ایران و عربستان از روند تعاملات بین دو کشور

© Photo / IRNAفیصل بن فرحان و امیرعبداللهیان
فیصل بن فرحان و امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.03.2024
اشتراک
وزیر خارجه ایران در سفر به جده برای شرکت در اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ، با همتای سعودی خود دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان بطور دوجانبه ملاقات و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان از این دیدار ابراز خرسندی کرده و از قبول پیشنهاد ایران برای برگزاری این اجلاس فوق العاده و حمایت از آن و نیز میزبانی نشست ویژه فلسطین در مقر دبیرخانه سازمان تشکر کرد و اهمیت اتخاد موضع منسجم و قوی در اجلاس در حمایت از فلسطین و تلاش مؤثر برای پایان دادن به جنایت جنگی علیه فلسطینیان را مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به موضع مشترک ایران و عربستان در ضرورت حمایت از فلسطین، گفت انتظار ما آن است‌ که‌ در این اجلاس علاوه بر مواضع مشترک، گام‌های مؤثر برای حمایت از فلسطین و پایان نسل‌کُشی فلسطینان برداشته شود.
وی همچنین با ابراز خرسندی از روند همکاری‌های دو کشور، با طرح برخی موضوعات و اولویت‌های مشترک همکاری، برای پیشبرد این روند ابراز آمادگی کرد.
امیرعبداللهیان تقویت روابط اقتصادی و تجاری و تسهیل فعالیت‌های تجار را یک از اولویت‌های مهم دانست و گفت لازم است همسو با روند رو به رشد روابط سیاسی، زمینه‌های تقویت این بخش از همکاری‌های دوجانبه را تسهیل کنیم.
فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار با اشاره به وضعیت سخت فلسطین و شرایط اسفناک انسانی در غزه، بر اهمیت اجلاس جده در مسیر تداوم تلاش‌ها برای پایان جنگ علیه فلسطین تاکید کرد.
وی بر اهمیت تلاش‌های دسته جمعی کشورهای اسلامی چه در سازمان همکاری اسلامی و چه در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل تاکید کرد.
فرحان از روند روابط دو کشور نیز ابراز خرسندی کرد و بر اراده عربستان برای برداشتن گام‌های جدید در مسیر پیشبرد روابط تاکید کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала