واکنش کرملین به گفتگوی افسران آلمانی درباره پل کریمه

© Sputnik / Alexey Maishevکرملین مسکو و موزه دولتی تاریخ روسیه
کرملین مسکو و موزه دولتی تاریخ روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.03.2024
اشتراک
آیا شولتز در خصوص بررسی موضوع گفتگوی افسران آلمانی در باره حمله به پل کریمه به قول خود وفا خواهد کرد؟
به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی رسمی کرملین، پس از انتشار مکالمه بین افسران آلمانی در مورد پل کریمه اظهار داشت که اگر این بخشی از سیاست دولت است، پس بسیار ناخوشایند است.
پسکوف در ادامه افزود: «بدین ترتیب، محتوای گفتگوی منتشر شده افسران آلمانی بر دخالت مستقیم غرب در درگیری ها پیرامون اوکراین تأکید دارد. کرملین امیدوار است که از نتایج بررسی و تحقیقات انجام شده در این خصوص که شولتز قول آن را داده است مطلع شود».
گفتنی است، پیشتر در روز 3 مارس (یکشنبه)، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر گروه رسانه‌ای "راسیا سوودنیا" و کانال تلویزیونی "آر تی" پس از انتشار مکالمه ضبط شده افسران بوندسوهر در مورد احتمال حمله به به پل کریمه، امکان انتشار مکالمه جدیدی را رد نکرد.
سیمونیان روز جمعه گفت که یک فایل صوتی به دست آورده است که در آن افسران ارشد بوندس ور آلمان درباره "نحوه بمباران پل کریمه" صحبت می کنند. به گفته او، در این فایل صوتی، افسران بوندسوهر از ارتش آمریکا و بریتانیا یاد می‌کنند و "به طور اتفاقی بحث می‌کنند که این نیروها برای مدت طولانی مستقیماً در درگیری روسیه و اوکراین شرکت داشته‌اند".
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.02.2024
تلاش های غرب برای انزوای روسیه شکست می خورد
بعداً در همان روز، سیمونیان متن گفتگو و سپس خود مکالمه را منتشر کرد. طبق این مکالمه، چهار نماینده عالی رتبه بوندسوهر از جمله رئیس اداره عملیات و تمرین نیروی هوایی المان در این گفتگو شرکت کردند و در مورد ارسال احتمالی موشک تاروس به اوکراین و حمله این کشور به پل کریمه گفتگو کردند. از جمله، بحث در مورد نحوه نصب موشک‌های تاروس و آموزش ارتش اوکراین برای پرتاب موشک از روی پل کریمه به گونه‌ای که از "خط قرمز" عبور نکند و به شرکت کنندگان آشکار درگیری در اوکراین تبدیل نشود، ضبط شده است.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در رابطه با گفتگوی افسران آلمانی درباره حملات احتمالی به پل کریمه گفت: طرف روسی از آلمان توضیح می خواهد.
دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، در مورد متن ضبط شده افسران بلندپایه آلمانی درباره حمله به پل کریمه اظهار داشت: آلمان ها دوباره به دشمنان قسم خورده روسیه تبدیل شده اند.
کنستانتین کوساچف، نایب رئیس شورای فدراسیون، ک پیشتر گفته بود رسوایی ضبط شده از مذاکرات بین افسران بوندسوهر در مورد برنامه های حمله به پل کریمه، نقش واقعی آلمان در درگیری اوکراین را نشان می دهد و کاملاً اظهارات اولاف شولز صدراعظم آلمان را رد می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала