ترامپ با 85 درصد آرا در آیداهو برنده شد

© AP Photo / Tony Dejakدونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.03.2024
اشتراک
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا با کسب تقریباً 85 درصد آرا در رای‌گیری حزبی در آیداهو پیروز شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "آسوشیتدپرس"، رئیس جمهور سابق آمریکا در آیداهو 84.6 درصد آرا را به دست آورد. رقیب او، نیکی هیلی، سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل، مورد حمایت 13.5 درصد از رای دهندگان قرار گرفت.
روز 2 ماه مارس (شنبه)، رأی گیری در سه ایالت آمریکا - میسوری، میشیگان و آیداهو به پایان رسید. به گزارش رسانه نامبرده، در ایالت اول، ترامپ 100 درصد آرا را به دست آورد، در میشیگان، طبق پیش بینی «ان بی سی»، تقریبا 98 درصد آرا.
احزاب جمهوری خواه و دموکرات کاندیداهای مشترک ریاست جمهوری را بر اساس نتایج رای گیری اولیه، انتخابات مقدماتی (انتخابات در سطح ایالت) یا گروه های حزبی (رای گیری در جلسات حزب) معرفی می کنند.
 بایدن و ترامپ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.03.2024
بازدید همزمان بایدن و ترامپ از مرز جنوبی آمریکا در بحبوحه بحران پناهجویان + فیلم
شایان ذکر است، جو بایدن مسن‌ترین رئیس‌جمهور ایالات متحده در تاریخ است و لغزش‌ها و اشتباهات مکرر او در انظار عمومی هدف انتقادهای تند سلف و اصلی‌ترین مخالف سیاسی او، دونالد ترامپ، جمهوری‌خواه قرار گرفته است. با این حال، حتی در میان دموکرات‌ها، تعدادی از سیاستمداران برجسته بارها از بایدن خواسته‌اند که از شرکت در مبارزات انتخاباتی خودداری کند و دلیل آن سن بالای این سیاستمدار است. در صورت انتخاب مجدد بایدن در پایان دومین دوره ریاست جمهوری خود در سال 2029، بایدن 86 ساله خواهد شد.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در نوامبر 2024 برگزار شود. ترامپ در نوامبر 2022 ورود خود را به مبارزه برای ریاست جمهوری اعلام کرد. بایدن همچنین در ماه آوریل رسماً اعلام کرد که برای دومین بار نامزد می شود تا "کاری را که شروع کرده به پایان برساند" و یک وب سایت تبلیغاتی راه اندازی کرد. اگر او موفق به انتخاب مجدد شود، در آغاز دومین دوره ریاست جمهوری خود ۸۲ ساله خواهد شد.
هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به رسوایی های مواد مخدر و فساد معروف است. در سپتامبر 2020، ران جانسون و چاک گراسلی، سناتورهای جمهوری خواه گزارشی منتشر کردند که در آن مدعی شد پسر جو بایدن هانتر، نامزد ریاست جمهوری وقت ایالات متحده و شریک او میلیون ها دلار از اتباع خارجی با گذشته مشکوک دریافت کرده اند.
 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.02.2024
دادگاهی در ایلینوی آمریکا ترامپ را از شرکت انتخابات مقدماتی این ایالت محروم کرد
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا همچنان اصرار دارد که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ پیروز شده است، اما دومین دوره ریاست‌جمهوری خود را به دلیل تقلب در رأی‌دهی از دست داد. تمام تلاش های او برای اثبات تقلب در دادگاه ها و به چالش کشیدن پیروزی بایدن به نتیجه ای نرسید. در 6 ژانویه 2021، حامیان ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند و کنگره را برای چند ساعت مسدود کردند. در نتیجه ناآرامی ها، یک معترض و یک افسر پلیس کشته شدند و سه نفر دیگر به دلایل غیرمرتبط با خشونت جان باختند. پس از اخراج معترضان از ساختمان، نمایندگان کنگره پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کردند. متعاقباً صدها نفر در ایالات متحده توسط مجریان قانون به اتهام مشارکت در حمله به ساختمان کنگره دستگیر شدند.
لغزش ها و رفتار رئیس جمهور فعلی ایالات متحده مرتباً باعث ایجاد شک و تردید در مورد توانایی او در انجام وظیفه می شود و او اغلب مورد تمسخر قرار می گیرد. گاهی اوقات بایدن 81 ساله نام یا سمت افراد حاضر را اشتباه می گیرد و بارها اتفاق افتاده است که برای یافتن راهی برای خروج از صحنه به کمک دیگران متوسل شده است. همچنین رئیس‌جمهور آمریکا بارها روی پله های عادی و هواپیما افتاده است، از دوچرخه پخش زمین شده است و هرازگاهی به دور خود چرخیده تا با "هیچکس" دست بدهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала