وزیر خارجه لبنان می گوید اسرائیل پیشنهاد آتش بس رد کرده است

© AP Photo / Israel Defense Forcesوزیر خارجه لبنان می گوید اسرائیل پیشنهاد آتش بس رد کرده است
وزیر خارجه لبنان می گوید اسرائیل پیشنهاد آتش بس رد کرده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.03.2024
اشتراک
عبدالله بو حبیب، وزیر امور خارجه لبنان امروز شنبه اعلام کرد لبنان سیگنال هایی درباره رد پیشنهاد آتش بس از سوی اسرائیل دریافت می کند اما در صورت وقوع جنگ، هر دو کشور نابود خواهند شد.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه لبنان در نشستی در مجمع دیپلماتیک آنتالیا گفت: "ما پیام‌های زیادی از طریق قدرت‌های غربی ارسال کرده‌ایم... ما درخواست آتش‌بس کرده‌ایم، اما اسرائیل می‌گوید که آن را نمی‌خواهد".
وی افزود:" ما اکنون بر سر دوراهی هستیم، بله، می ترسیم، اما اسرائیل فکر نکند که می تواند مانند پیک نیک به لبنان بیاید و جنگ را شروع کند. این جنگ دیگر جنگ منطقه ای خواهد بود. بهتر است با حزب الله بازی نکنید. ، اسرائیل این را خوب می داند، ما می ترسیم کشورمان ویران شود، اما آنها (اسرائیل) نیز آسیب خواهند دید."
حزب الله لبنان از حملات متعدد خود  به مواضع اسرائیل خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.02.2024
حزب الله لبنان از حملات متعدد خود به مواضع اسرائیل خبر داد
وزیر امور خارجه لبنان تاکید کرد: در عین حال گزارش‌هایی دریافت می‌کنیم که اسرائیل می‌خواهد در مذاکرات درباره وضعیت مرزی بحث کند.
بایدن قبلا گفته بود که امیدوار است تا اوایل هفته آینده بر سر آتش بس در نوار غزه به توافق برسد. مجید الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر روز سه‌شنبه گفت که میانجی‌ها هنوز به پیشرفتی در مذاکرات برای دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه دست نیافته‌اند.
عبدالحافظ نوفل، سفیر فلسطین در فدراسیون روسیه نیز به نوبه خود گفت که دستیابی به توافق بر سر آتش بس در نوار غزه در ماه رمضان را منتفی نمی داند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала