متن کامل گفتگوی افسران آلمانی در مورد حمله به پل کریمه

© AP Photo / Mindaugas KulbisСолдаты немецкого Бундесвера во время военных учений НАТО в Вильнюсе
Солдаты немецкого Бундесвера во время военных учений НАТО в Вильнюсе  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.03.2024
اشتراک
در این گفتگو، گریف، رئیس بخش عملیات و تمرینات فرماندهی نیروی هوایی آلمان، گرهارتز، بازرس نیروی هوایی آلمان و فنسک و فراشتدته، کارمندان مرکز عملیات هوایی فرماندهی فضایی ارتش آلمان حضور داشتند. این گفتگو در 19 فوریه انجام شد.
به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر گروه رسانه ای " روسیا سیوودنیا" و کانال تلویزیونی "آر تی" متن کامل گفتگو بین افسران بلندپایه بوندس وهر را در تاریخ 19 فوریه 2024 در شبکه اجتماعی VKontakte منتشر کرد.
گفتگو بین رئیس عملیات و تمرینات فرماندهی نیروی هوایی، گرهارتز، بازرس بی بی سی و کارکنان مرکز عملیات هوایی فرماندهی فضایی، فنسک و فراشتدته انجام شد.
گرهارتز: سلام به همه! گریف، الان در سنگاپور هستی؟
گریف: بله.
گرهارتز: باشه. ما باید اطلاعات را تأیید کنیم. همانطور که قبلا شنیده اید، وزیر دفاع پیستوریوس قصد دارد موضوع ارسال موشک های تاروس به اوکراین را به دقت بررسی کند. ما یک جلسه با او برنامه ریزی کرده ایم. همه چیز باید بحث شود تا بتوانیم روی این موضوع کار کنیم. تا الان نمی بینم که تاریخ شروع این تحویل ها مشخص شده باشد. چنین چیزی وجود نداشت که صدراعظم به او بگوید: من همچین چیزی نشنیدم برعکس، پیستوریوس کل این بحث جاری را ارزیابی می کند. هیچ کس نمی داند چرا صدراعظم فدرال این منابع را مسدود می کند. البته باور نکردنی ترین شایعات ظاهر می شود. بگذارید مثالی بزنم: دیروز خبرنگاری که بسیار نزدیک به صدراعظم است با من تماس گرفت. او در جایی در مونیخ شنید که موشک های تاروس کار نمی کنند. پرسیدم کی اینو بهش گفته او پاسخ داد که شخصی با لباس نظامی این را به او گفته است. البته این یک منبع اطلاعاتی سطح پایینی است، اما روزنامه نگار به این سخنان چسبیده و می خواهد با این تیتر یک معامله بزرگ انجام دهد: "اکنون دلیل امتناع صدراعظم از ارسال موشک های تاروس را می دانیم - آنها کار نخواهد کرد." اینا همش حماقته. چنین موضوعاتی فقط برای حلقه محدودی از افراد در دسترس است. با این حال می بینیم که در این بین چه چرندیاتی پخش می شود، کاملاً مزخرف می گویند. من می خواهم در این موضوع با شما توافق کنم تا در مسیر اشتباه حرکت نکنیم. قبل از هر چیز، من اکنون سؤالاتی از فراستد و فنسک دارم. آیا کسی در مورد این موضوع با شما صحبت کرده است؟ آیا فرویدینگ با شما تماس گرفت؟
فراشتدته: نه. من فقط با گریف ارتباط داشتم.
فنسک: همین موضوع، من فقط با گریف ارتباط برقرار کردم.
گرهارتز: شاید دوباره با شما تماس بگیرد. احتمالاً باید در جلسات استماع کمیسیون بودجه شرکت کنم، زیرا مشکلات مربوط به افزایش قیمت برای تبدیل زیرساخت های F-35 در بوشل به وجود آمده است. من قبلاً توصیه های خود را از طریق فرانک منتقل کرده ام تا اسلایدهایی برای تجسم مطالب داشته باشیم. ما یک نمایش آزمایشی را به او نشان دادیم که در آن موشک‌های تاروس بر روی یک ناو هواپیمابر تورنادو یا بر روی ناو دیگری که بر اساس آن تعیین شده بود نصب شده بود. با این حال، تصور این موضوع برایم سخت است. لازم به یادآوری است که این جلسه نیم ساعته است، بنابراین نباید ارائه 30 اسلاید را تهیه کنید. باید گزارش کوتاهی داشته باشد. باید نشان داد که یک موشک چه کاری می تواند انجام دهد، چگونه می توان از آن استفاده کرد. لازم است در نظر داشته باشیم که اگر تصمیمی سیاسی برای انتقال موشک به عنوان کمک به اوکراین بگیریم، این ممکن است چه عواقبی داشته باشد. اگر به من بگویید نه تنها چه مشکلاتی داریم، بلکه چگونه می توانیم آنها را حل کنیم، از شما سپاسگزار خواهم بود. مثلاً اگر در مورد روش های ارسال صحبت کنیم... من می دانم انگلیسی ها چگونه این کار را انجام می دهند. آنها همیشه آنها را با خودروهای زرهی Ridgback حمل می کنند. آنها چندین نفر در سایت دارند. فرانسوی ها این کار را نمی کنند. آنها Q7 را با موشک های اسکالپ در اختیار اوکراین قرار می دهند. سایه طوفان و اسکالپ مشخصات فنی مشابهی برای نصب خود دارند. چگونه این مشکل را حل خواهیم کرد؟ آیا موشک های MBDA را با Ridgback در اختیار آنها خواهیم گذاشت؟ آیا یکی از افراد ما به MBDA منصوب می شود؟ گریف، به ما گزارش دهید که موضع ما در این مورد چیست. آقایان فنسک و فراشتدته، لطفاً گزارش دهید که وضعیت را چگونه می بینید.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.03.2024
واکنش سخنگوی وزارت خارجه روسیه به کشف فایل صوتی گفتگوی افسران آلمانی درباره حمله به پل کریمه
گریف: من از حساس ترین مسائل شروع می کنم، با انتقادات موجود در مورد ارسال. بحث تقریباً در همه جا صورت می گیرد. در اینجا چندین جنبه مهم وجود دارد. اولا، این زمان های ارسال است. اگر صدراعظم اکنون تصمیم بگیرد که ما باید موشک تهیه کنیم، آنها از بوندس وهر منتقل می شوند. بسیار خوب، اما آنها تا هشت ماه دیگر برای استفاده آماده خواهند شد. ثانیاً نمی توانیم زمان را کوتاه کنیم. زیرا اگر این کار را انجام دهیم ممکن است استفاده اشتباهی رخ دهد، موشکی به مهدکودک بیفتد و باز هم تلفات غیرنظامی داشته باشد. این جنبه ها باید در نظر گرفته شود. در جریان مذاکرات باید توجه داشت که بدون شرکت های تولید کننده نمی توانیم کاری انجام دهیم. آنها می توانند اولین موشک ها را تجهیز، دوباره مسلح کرده و تحویل دهند. می‌توانیم کمی به تولید فشار بیاوریم، اما نباید منتظر آماده شدن 20 فروند باشیم، می‌توانیم هر بار پنج فروند را انتقال دهیم. زمان تحویل این موشک ها به طور مستقیم به صنعت بستگی دارد. چه کسی برای این هزینه خواهد پرداخت؟ سوال دیگر این است که این موشک ها روی چه سیستم های تسلیحاتی سوار خواهند شد؟ تعامل بین شرکت و اوکراین چگونه باید حفظ شود؟ یا نوعی ادغام داریم؟
گرهارتز: فکر نمی کنم. چون تولید کننده TSG گفته که میتونن این مشکل رو ظرف 6 ماه حل کنن، فرقی نمیکنه سوخو باشه یا اف 16.
گریف: اگر صدراعظم فدرال تصمیم بگیرد که این کار را انجام دهد، پس باید این درک وجود داشته باشد که تولید اتصالات فقط شش ماه طول می کشد. ثالثاً، از نظر تئوریما باید مسئله آموزش را در نظر بگیریم. قبلا هم گفته بودم که با یک سازنده موشک در حال همکاری هستیم. آنها در زمینه نگهداری از این سیستم ها آموزش می بینند و ما در استفاده تاکتیکی تمرین می کنیم. سه تا چهار ماه طول می کشد. این بخش از آموزش می تواند در آلمان برگزار شود. زمانی که اولین موشک ها تحویل داده شد، باید در مورد نصب و آموزش سریع تصمیم گیری کنیم. ممکن است مجبور شویم در این مسائل به انگلیسی ها رجوع کنیم و از دانش آنها استفاده کنیم. ما می توانیم پایگاه های اطلاعاتی، تصاویر ماهواره ای، ایستگاه های برنامه ریزی را به آنها منتقل کنیم. به غیر از تدارکات خود موشک ها که ما داریم، بقیه چیزها می تواند توسط صنعت یا IABG تامین شود.
گرهارتز: ما باید تصور کنیم که آنها می توانند از هواپیماهایی با پایه های موشک تاروس و پایه های سایه طوفان استفاده کنند. انگلیسی ها آنجا بودند و هواپیماها را تجهیز کردند. سیستم ها چندان متفاوت نیستند و می توانند برای تاروس نیز استفاده شوند. من می توانم در مورد تجربه استفاده از مجموعه پاتریوت صحبت کنم. در ابتدا کارشناسان ما مهلت های طولانی را نیز محاسبه کردند، اما در عرض چند هفته موفق شدند. آنها توانستند همه چیز را به سرعت و به اندازه ای عملیاتی کنند که کارمندان ما گفتند: " بله ما انتظار این را نداشتیم." ما اکنون در حال جنگیدن در نبردی هستیم که از فناوری بسیار مدرن‌تری نسبت به "لوفت‌وافه" قدیمی‌مان استفاده می‌کند. همه اینها نشان می دهد که وقتی ما در حال برنامه ریزی ضرب الاجل هستیم، نباید آنها را بیش از حد ارزیابی کنیم. و اکنون، آقایان فنسک و فراشتدته، مایلم نظر شما را در مورد تدارکات احتمالی اوکراین بدانم.
ساختمان وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.03.2024
وزارت خارجه روسیه درباره انتشار گفتگوی افسران آلمانی: جنگ ترکیبی با روسیه اوج می گیرد
فنسک: من می خواهم به موضوع آموزش بپردازم. ما قبلاً این موضوع را بررسی کرده‌ایم و اگر با پرسنلی سروکار داریم که قبلاً آموزش‌های مناسبی را دیده‌اند و به‌طور موازی آموزش‌های لازم را می‌گذرانند، ابتدا حدود سه هفته طول می‌کشد تا این تکنیک را یاد بدهیم و سپس مستقیماً به آموزش در نیروی هوایی برویم. که حدود چهار هفته ادامه خواهد داشت بنابراین بسیار کمتر از 12 هفته است. البته همه اینها به شرطی است که پرسنل صلاحیت مناسبی داشته باشند؛ آموزش بدون کمک از خدمات مترجم و چند نکته دیگر قابل انجام است. ما قبلاً با خانم فریدبرگر صحبت کرده ایم. اگر در مورد کاربرد رزمی صحبت می کنیم، عملاً به ما توصیه می شود که حداقل از گروه اول پشتیبانی کنیم. برنامه ریزی دشوار است، حدود یک سال طول کشید تا کارکنان خود را آموزش دهیم و ما اکنون در تلاش هستیم تا آن زمان را به ده هفته کاهش دهیم و در عین حال امیدواریم که آنها بتوانند با اتومبیل فرمول 1 در خارج از جاده مسابقه دهند. یک گزینه ممکن، ارائه پشتیبانی فنی برنامه ریزی شده است؛ از نظر تئوری، این کار را می توان از بوشل انجام داد، مشروط به ایجاد یک ارتباط امن با اوکراین. اگر این در دسترس بود، می توان برنامه ریزی بیشتری انجام داد. این حداقل سناریوی اصلی است - ارائه پشتیبانی کامل از سازنده، پشتیبانی از طریق یک سرویس پشتیبانی کاربر که مشکلات نرم افزار را حل می کند. در اصل، همه چیز همان است که اینجا در آلمان اتفاق می افتد.
گرهارتز: یک دقیقه صبر کنید. من می فهمم در مورد چه چیزی صحبت می کنید. سیاستمداران ممکن است نگران ارتباط مستقیم و مخفی بین بوشل و اوکراین باشند که می تواند به مشارکت مستقیم در مناقشه اوکراین تبدیل شود. اما در این صورت می توان گفت که تبادل اطلاعات از طریق MBDA صورت می گیرد و یکی دو نفر از متخصصان خود را به شروبنهاوزن می فرستیم. البته این یک ترفند است، اما از نظر سیاسی ممکن است متفاوت به نظر برسد. اگر اطلاعات از طریق تولیدکننده رد و بدل شود، این به ما مرتبط نیست.
فنسک: این سوال مطرح می شود که اطلاعات به کجا می رود. اگر ما در مورد اطلاعات هدف انهدام صحبت می کنیم، که در حالت ایده آل شامل تصاویر ماهواره ای با حداکثر دقت تا سه متر است، ابتدا باید آنها را در بوشل پردازش کنیم. من فکر می کنم که صرف نظر از این، می توان به نحوی تبادل اطلاعات بین بوشل و شروبنهاوزن را سازماندهی کرد، یا می توانیم امکان انتقال اطلاعات به لهستان را بررسی کنیم، این کار را در جایی انجام دهیم که می توانید با ماشین به آنجا برسید. این موضوع باید با دقت بیشتری بررسی شود؛ مطمئناً گزینه ها ظاهر می شوند. اگر از ما حمایت شود، در بدترین حالت حتی می توانیم با ماشین شخصی سفر کنیم که زمان پاسخگویی را کاهش می دهد. البته ما نمی توانیم ظرف یک ساعت پاسخ دهیم، زیرا باید رضایت خود را اعلام کنیم. در بهترین حالت، تنها شش ساعت پس از دریافت اطلاعات، هواپیما قادر به انجام سفارش خواهد بود. برای ضربه زدن به اهداف خاص، دقت بیش از سه متر کافی است، اما اگر نیاز به شفاف سازی هدف دارید، باید با تصاویر ماهواره ای کار کنید که به شما امکان مدل سازی آن را می دهد. و سپس زمان پاسخگویی می تواند تا 12 ساعت باشد. همه چیز به هدف بستگی دارد. من این موضوع را به طور دقیق مطالعه نکرده ام، اما معتقدم این گزینه نیز امکان پذیر است. تنها چیزی که باید بگوییم این است که باید به نحوه سازماندهی انتقال اطلاعات فکر کنیم.
پل کریمه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.03.2024
کشف یک فایل صوتی که در آن افسران آلمانی درباره حمله به پل کریمه صحبت می کنند
گرهارتز: آیا فکر می کنید می توان امیدوار بود که اوکراین بتواند همه چیز را به تنهایی انجام دهد؟ از این گذشته، معلوم است که در آنجا افراد زیادی با لباس غیرنظامی هستند که با لهجه آمریکایی صحبت می کنند. بنابراین کاملاً ممکن است که به زودی خودشان بتوانند از آن استفاده کنند؟ بالاخره آنها همه تصاویر ماهواره ای را دارند.
فنسک: بله. آنها را از ما می گیرند. همچنین می خواهم به طور خلاصه به مسائل پدافند هوایی نیز بپردازم. ما باید به دقت در مورد داشتن تجهیزات در کی یف برای دریافت اطلاعات از IABG و NDK فکر کنیم. ما باید این را در اختیار آنها قرار دهیم، بنابراین من باید در 21 فوریه به آنجا پرواز کنم، ما باید همه چیز را به طور بهینه برنامه ریزی کنیم، نه مانند آنچه در سایه طوفان بود، زمانی که آنها نقاط کنترل را برنامه ریزی کردند. ما باید به این فکر کنیم که چگونه به اطراف یا زیر میدان دید رادار پرواز کنیم. اگر همه چیز آماده باشد، آموزش موثرتر خواهد بود. و سپس می توانیم دوباره به مسئله تعداد موشک ها بازگردیم. اگر 50 عدد بدهید خیلی زود تمام می شود.
گرهارتز: درست است، روند جنگ را تغییر نخواهد داد. بنابراین ما نمی خواهیم همه آنها را منتقل کنیم. و نه همه در یک زمان. شاید در مرحله اول 50 موشک، سپس شاید 50 موشک دیگر را بفرستیم. این کاملا قابل درک است، اما همه اینها یک سیاست بزرگ است. من حدس می زنم در واقع چیزی پشت آن وجود دارد. من از همکاران فرانسوی و انگلیسی خود یاد گرفتم که در واقع وضعیت این طوفان سایه ها و اسکالپ ها مانند تفنگ های وینچستر است. آنها ممکن است بپرسند: "چرا باید سری بعدی موشک ها را تهیه کنیم، زیرا قبلاً آنها این کار را انجام داده اند." اجازه دهید آلمان این کار را اکنون انجام دهد. شاید آقای فراشتدته بخواهد درباره موضوع چیزی بگوید؟
فراشتدته: اجازه دهید کمی عمل گرایی اضافه کنم. من می خواهم نظرات خود را در مورد ویژگی های سایه طوفان به اشتراک بگذارم. ما در مورد پدافند هوایی، زمان پرواز، ارتفاع پرواز و غیره صحبت می کنیم، من به این نتیجه رسیدم که دو هدف جالب وجود دارد - پل در سمت شرق و انبارهای مهمات که بالاتر هستند. دسترسی به پل در سمت شرق دشوار است، هدف نسبتاً کوچکی است، اما تاروس می تواند این کار را انجام دهد، و انبارهای مهمات نیز می توانند ضربه بزنند. اگر همه اینها را در نظر بگیریم و آن را با میزان استفاده از سایه طوفان و هیمارس مقایسه کنیم، یک سوال دارم: "آیا هدف ما پل است یا انبارهای نظامی؟" آیا با کمبودهای فعلی که RED و یا پاتریوت دارند این امر قابل دستیابی است؟ و من به این نتیجه رسیده ام که عامل محدود کننده این است که آنها معمولا فقط 24 شارژ دارند ...
گرهارتز: این قابل درک است.
فراشتدته: ملحق شدن اوکراین به TPP منطقی است. یک هفته طول خواهد کشید. بر این باورم که فکر کردن به زمان‌بندی وظایف و برنامه‌ریزی متمرکز منطقی است. برنامه ریزی وظایف در ارتباط ما دو هفته طول می کشد، اما اگر علاقه ای به این امر وجود دارد، می توان آن را سریعتر انجام داد. اگر به پل نگاه کنیم، فکر می‌کنم که تاروس کافی نیست و باید تصوری از نحوه عملکرد آن داشته باشیم و برای این کار به داده‌های ماهواره‌ها نیاز داریم. نمی‌دانم آیا در مدت کوتاهی قادر خواهیم بود اوکراینی‌ها را برای چنین کاری آماده کنیم یا نه و ما در مورد یک ماه صحبت می‌کنیم. حمله تاروس به پل چگونه خواهد بود؟ از منظر عملیاتی، نمی توانم تخمین بزنم که اوکراینی ها چقدر سریع می توانند برنامه ریزی چنین اقداماتی را بیاموزند و ادغام با چه سرعتی اتفاق می افتد. اما از آنجایی که ما در مورد یک پل و پایگاه های نظامی صحبت می کنیم، می فهمم که آنها می خواهند هر چه زودتر آنها را بدست آورند.
فنسک: من می خواهم یک چیز دیگر در مورد تخریب پل بگویم. این موضوع را به شدت بررسی کردیم و متأسفانه به این نتیجه رسیدیم که پل به دلیل وسعتش شبیه باند هواپیما است. بنابراین ممکن است به 10 یا حتی 20 موشک نیاز نداشته باشد.
گرهارتز: این عقیده وجود دارد که تاروس در صورت استفاده از جنگنده فرانسوی Dassault Rafale موفق خواهد شد.
فنسک: تنها کاری که می توانند انجام دهند این است که یک سوراخ ایجاد کنند و به پل آسیب بزنند.
و قبل از بیان اظهارات مهم، باید خودمان...
فراشتدته: من ایده پل را مطرح نمی کنم، من به طور عملی می خواهم بفهمم آنها چه می خواهند. و آنچه باید به آنها آموزش دهیم، بنابراین معلوم می شود که هنگام برنامه ریزی این عملیات باید نکات اصلی را روی تصاویر مشخص کنیم. آنها اهدافی خواهند داشت، اما در اینجا باید در نظر گرفت که هنگام کار بر روی اهداف کوچک، باید با دقت بیشتری برنامه ریزی کنید و تصاویر را روی رایانه تجزیه و تحلیل نکنید. در مورد اهداف تایید شده، همه چیز ساده تر است و برنامه ریزی زمان کمتری می برد.
گرهارتز: همه ما می دانیم که آنها می خواهند پل را تخریب کنند، این در نهایت به چه معناست، چگونه از آن محافظت می کنند - نه تنها به این دلیل که اهمیت نظامی-استراتژیک مهمی دارد، بلکه همچنین اهمیت سیاسی دارد. اگرچه آنها اکنون یک راه زمینی دارند. اگر ما با نیروهای مسلح اوکراین ارتباط مستقیم داشته باشیم، نگرانی های خاصی وجود دارد. بنابراین، این سوال پیش می‌آید: آیا می‌توانیم از چنین ترفندی استفاده کنیم و افراد خود را به MBDA منتقل کنیم؟ بنابراین، ارتباط مستقیم با اوکراین تنها از طریق MBDA خواهد بود، این بسیار بهتر از این است که چنین ارتباطی با نیروی هوایی ما وجود داشته باشد.
گریف: گرهارتز، مهم نیست. ما باید مطمئن شویم که از همان ابتدا هیچ فرمولی وجود نداشته باشد که ما را به یک طرف درگیری تبدیل کند. البته من کمی اغراق می کنم، اما اگر الان به وزیر بگوییم که جلسات را تعیین می کنیم و با ماشین از لهستان سفر می کنیم تا کسی متوجه نشود، این مشارکت است، ما این کار را نمی کنیم. اگر در مورد یک تولید صحبت می کنیم، قبل از هر چیز باید از MBDA بپرسیم که آیا آنها می توانند این کار را انجام دهند. فرقی نمی‌کند که مردم ما این کار را در بوشل انجام دهند یا در شروبنهاوزن - این یک مشارکت است. و من فکر می کنم که این کار نباید انجام شود. در همان ابتدا ما این را به عنوان عنصر اصلی خط قرمز شناسایی کردیم، بنابراین در تمرینات شرکت خواهیم کرد. بیایید بگوییم که یک نقشه راه تهیه خواهیم کرد. لازم است فرآیند یادگیری را به بخش هایی تقسیم کنیم. این سفر طولانی چهار ماه طول خواهد کشید، ما آنها را به طور کامل آموزش خواهیم داد، از جمله کار بر روی گزینه پل. کوتاه - به مدت دو هفته طراحی می شود تا بتوانند در اسرع وقت از موشک ها استفاده کنند. اگر آنها قبلاً آموزش دیده باشند، ما می‌پرسیم که آیا انگلیسی‌ها در این مرحله آماده مقابله با آنها هستند یا خیر. من معتقدم که چنین اقداماتی درست خواهد بود - فقط تصور کنید اگر مطبوعات بفهمند که مردم ما در شروبنهاوزن هستند یا اینکه ما در جایی در لهستان در حال رانندگی با ماشین هستیم! من این گزینه را غیرقابل قبول می دانم.
گرهارتز: اگر چنین تصمیم سیاسی گرفته شود، باید بگوییم که اوکراینی ها باید به سراغ ما بیایند. ابتدا باید بدانیم که اگر چنین تصمیم سیاستی مستقیماً در برنامه ریزی کار دخالت نداشته باشد، در این صورت آموزش کمی بیشتر طول می کشد، آنها می توانند وظایف پیچیده تری را انجام دهند، که کاملاً ممکن است آنها قبلاً تجربه و استفاده داشته باشند. تجهیزات با تکنولوژی بالا اگر امکان اجتناب از مشارکت مستقیم وجود داشته باشد، نمی‌توانیم در برنامه‌ریزی وظایف شرکت کنیم، آن را در بوشل انجام دهیم و سپس آن را به آنها ارسال کنیم - برای آلمان این یک "خط قرمز" است. شما می توانید آنها را به مدت دو ماه آموزش دهید، در این مدت آنها همه چیز را یاد نخواهند گرفت، اما می توانند کاری انجام دهند. فقط باید مطمئن شویم که آنها قادر به پردازش تمام اطلاعات و کار با تمام پارامترها هستند.
گریف: زیپل گفت که می توان یک ن"نقشه راه" طولانی و کوتاه تهیه کرد. نکته این است که در مدت زمان کوتاهی به نتیجه برسید. و اگر در مرحله اول وظیفه حمله به انبارهای مهمات است، و نه مواضع پیچیده مانند پل، در این صورت می توانید با یک برنامه کوتاه شده ادامه دهید و به نتایج سریع برسید. در مورد اطلاعات IABG، من این مشکل را حیاتی نمی دانم، زیرا آنها به مکان خاصی گره نخورده اند، خودشان باید شناسایی انجام دهند. واضح است که کارایی به این بستگی دارد. این دقیقاً همان چیزی است که ما در مورد آن صحبت کردیم، که ارزش آن را دارد که در هنگام انتقال موشک به این موضوع توجه شود. هنوز قطعی نشده اما این طور است.
گرهارتز: و این نکته اساسی خواهد بود. انبارهای مهمات وجود دارد که به دلیل پدافند هوایی بسیار فعال نمی توان آموزش کوتاه مدت برای آنها انجام داد. این مسئله باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. من فکر می کنم که مردم ما راه حلی پیدا خواهند کرد. فقط باید اجازه داشته باشیم در ابتدا تلاش کنیم تا بتوانیم توصیه های سیاسی بهتری ارائه دهیم. ما باید آمادگی بیشتری داشته باشیم تا شکست نخوریم و نگران این نباشیم که KSA ممکن است هیچ تصوری از این نداشته باشد که سیستم های دفاع هوایی واقعاً کجا واقع شده اند. امیدوارم که اوکراینی ها چنین اطلاعاتی داشته باشند. ما فقط داده هایی از رادارها داریم. اما اگر در مورد برنامه ریزی دقیق صحبت می کنیم، باید بدانیم که رادارها کجا نصب شده اند و سامانه های راکت انداز کجا هستند. هرچه کمتر کنیم برنامه ریزی ما دقیق تر خواهد شد. ما یک ابزار فوق العاده داریم و اگر مختصات دقیقی داشته باشیم، می توانیم با دقت از آن استفاده کنیم. هر چیزی را که به خاطر دشمن، یا به دلیل دشواری، یا به دلیل اینکه آموزش آنقدر پیشرفته نیست کنار می گذاریم، اثربخشی را کاهش می دهد. اما هیچ مبنایی وجود ندارد که بگوییم ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم. مقیاس خاصی وجود دارد که در آن "خط قرمز" از نظر سیاسی نهفته است ، یک مسیر "طولانی" و "کوتاه" وجود دارد، از نظر استفاده از پتانسیل کامل تفاوت هایی وجود دارد که با گذشت زمان اوکراینی ها می توانند بهتر از آن استفاده کنند. آنها تمرین خواهند داشت، آنها این کار را همیشه انجام خواهند داد. فکر نمی کنم من شخصاً باید در جلسه شرکت کنم. برای من مهم است که ارزیابی هوشیارانه ای ارائه دهید و مداخله ای ایجاد نکنید که به سادگی قانع کننده نیست در حالی که کشورهای دیگر سایه طوفان و اسکالپ را تامین می کنند. من هم از خوشحالی نمی پرم، ما قبلاً از دوازده رادار پاتریوت، سه رادار پاتریوت را داده بودیم، اما اکنون آنها هواپیماها و موشک هایی را که می توانند به ما اصابت کنند، منهدم می کنند.
گریف: می‌خواهم بگویم، هر چه آنها دیرترتصمیم بگیرند، اجرای آن هم بیشتر طول می‌کشد. ما باید همه چیز را به مراحل تقسیم کنیم. ابتدا از موارد ساده شروع کنیم و سپس به سراغ موارد پیچیده برویم. یا می‌توانیم به انگلیسی‌ها روی بیاوریم، آیا آنها می‌توانند در مرحله اولیه از ما حمایت کنند و مسائل برنامه‌ریزی را انجام دهند؟ ما می توانیم آنچه را که در حوزه مسئولیت ما قرار دارد، مجبور کنیم. توسعه پایه های موشک یکی از وظایف ما نیست؛ اوکراین باید این موضوع را به طور مستقل با سازندگان حل کند.
گرهارتز: ما نمی خواهیم در حال حاضر به دلیل کمیسیون بودجه دچار مشکل شویم. این ممکن است شروع کار ساخت و ساز در پایگاه هوایی بوشل در سال 2024 را غیرممکن کند. هر روز در حال حاضر روزی از برنامه به حساب می آید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала