تحریم معاون فرمانده نیروی قدس سپاه توسط امریکا

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / سردار فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه
سردار فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.02.2024
اشتراک
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت دارایی آمریکا به بهانه حمایت ایران از انصارالله یمن اعلام کرد ،محمدرضا فلاح‌زاده، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران را تحریم کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای اطلاع داد: "اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) با هماهنگی انگلیس امروز "محمدرضا فلاح زاده" جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و همچنین یکی از اعضای گروه حوثی ها (انصارالله یمن) را تحریم کردند."
آمریکا و انگلیس مدتی است برای اعمال برخی تحریم ها علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی ایران و همچنین درباره انصار الله یمن به طور مشترک عمل می‌کنند.
وزارت خزانه داری آمریکا در این پیام خاطرنشان کرد: "اداره کل دارایی های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، همچنین مالک و اپراتور کشتی مورد استفاده برای حمل کالاهای ایرانی را که برای حمایت از حوثی ها و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران فروخته شده است، تحریم می کند. درآمد حاصل از این شبکه‌های غیرقانونی، تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی‌ از جمله حملات تروریستی متعدد در منطقه با استفاده از پهپاد و موشک‌های پیشرفته را امکان پذیر می سازد. "
این نهاد افزود: "اقدام امروز پس از اعلام اخیر وزارت خارجه آمریکا در معرفی انصارالله (معمولاً به عنوان حوثی ها) به عنوان یک گروه تروریستی جهانی ویژه در نتیجه حملات مداوم و بی سابقه آنها به تجارت دریایی بین المللی در دریای سرخ و خلیج عدن انجام می شود."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала