- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

آزادی کامل آودیوکا انجام شد

© Sputnik / Russian Defence Ministry /  مراجعه به بانک تصاویر خانه های ویران در آودیوکا
خانه های ویران در آودیوکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.02.2024
اشتراک
میدان های مین در آودیوکا یک خطر جدی است.
به گزارش اسپوتنیک، دنیس پوشیلین، ریاست جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد که آودیوکا کاملاً آزاد شده است، نیروهای روسی در حال پیشروی هستند.
وی در ادامه افزود:"بر اساس اطلاعاتی که من دارم، بر اساس این واقعیت که بسیاری از تأسیسات قبلاً در آنجا بررسی شده اند و با در نظر گرفتن این واقعیت که واحدهای ما در حال پیشروی هستند، آری، آودیوکا آزاد شده است. اما این به این معنا نیست که مین ها خنثی شده اند و هیچ خطری وجود ندارد».
پیشتر، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده بود: "در نتیجه مساحت ۳۱.۷۵ کیلومتر مربع از چنگ ملی‌گرایان اوکراینی آزاد شد. تلفات دشمن در نبردهای آودیوکا در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۵۰۰ پرسنل نظامی بوده است. تنها گروه‌های پراکنده انفرادی از شبه نظامیان اوکراینی زیر فشار آتشباری مستمر نیروهای روسی، موفق شدند با رها کردن سلاح‌ها و تجهیزات نظامی خود، آودیوکا را با عجله ترک کنند".
نظامیان روسیه در آودیوکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.02.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
وزارت دفاع روسیه محل های شدیدترین نبردها را در شهر آودیوکا نشان داد + فیلم
این وزارتخانه تصریح کرد: "در حال حاضر اقداماتی برای پاکسازی نهایی شهر از وجود شبه نظامیان و مسدود کردن فعالیت واحدهای اوکراینی که شهر را ترک کرده و در کارخانه کک-شیمیایی آودیوکا مستقر شده‌اند، در حال انجام است. آزادسازی آودیوکا امکان دور کردن خط مقدم از دونتسک را فراهم کرد و از این طریق به طور قابل توجهی از آن در برابر حملات تروریستی رژیم جنایتکار کی‌یف محافظت خواهد کرد".
آودیوکا حومه شمالی دونتسک است که از آغاز عملیات ویژه، مبارزه برای کنترل آن ادامه دارد. نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم از آنجا پایتخت جمهوری خلق دونتسک و دیگر شهرک های دونباس را گلوله باران می کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала