تجارت 55 میلیارد دلاری ایران با 15 کشور همسایه تا پایان بهمن‌ماه

© AFP 2023 / STRگمرک چین
گمرک چین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2024
اشتراک
رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: حجم مبادلات تجاری کشورمان در یازده ماه سال جاری با کشورهای همسایه با 2.5 درصد افزایش به رقم 55 میلیارد و 275 میلیون دلار رسید.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از ایرنا، محمد رضوانی‌فر، رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: از مجموع مبادلات تجاری ایران با کشورهای همسایه، 25 میلیارد و 844 میلیون دلار آن به صادرات و 29 میلیارد و 431 میلیون دلار به واردات اختصاص داشته است.
به گفته وی، صادرات ایران به کشورهای همسایه در یازده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن سه درصد و از نظر ارزش 9 درصد کاهش و واردات از کشورهای همسایه در این مدت از نظر وزن و ارزش به ترتیب 11 و 15 درصد افزایش نشان می‌دهد.
رضوانی فر با اشاره به اینکه در این مدت ارزش صادرات ایران به هشت کشور همسایه با کاهش و با هفت کشور دیگر همسایه با افزایش روبه‌رو بوده است، خاطرنشان‌کرد: در این مدت ارزش صادرات ایران به کشورهای عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، کویت، قطر و عربستان سعودی با کاهش و با کشورهای امارات متحده عربی، پاکستان، افغانستان، عمان، فدراسیون روسیه، قزاقستان و بحرین با افزایش روبه‌رو بوده است.
وی گفت: میزان وزنی واردات از کشورهای همسایه در مدت یاد شده 21 میلیون و 432 هزار تن و میزان وزنی صادرات به کشورهای همسایه 67 میلیون و 108 هزار تن بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала