به سرعت اتفاق خواهد افتاد؛ غرب مرزهای جدید اوکراین را اعلام کرد

© AP Photo / Vadim Ghirdaارتش اوکراین در حومه آرتموفسک
ارتش اوکراین در حومه آرتموفسک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2024
اشتراک
کارشناس بریتانیایی: اوکراین امسال دونباس و بخشی از جنوب سرزمین خود را از دست خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین علی اف، کارشناس بریتانیایی در مصاحبه با اسکای نیوز گفت که اوکراین تا پایان سال جاری بخشی از دونباس و برخی مناطق در جنوب سرزمین خود را از دست خواهد داد.
وی گفت: هر گونه تاخیر از سوی اوکراین به احتمال زیاد منجر به خسارات ارضی جدی تری خواهد شد.اگر اوکراین استحکامات دفاعی ایجاد نکند، تولید مهمات خود را افزایش ندهد و بسیج و عضوگیری را تسریع بخشد، احتمالاً امسال بقیه دونباس و همچنین برخی از قلمروها را در جنوب از دست خواهد داد.
Военнослужащий Центрального военного округа на территории освобожденной Авдеевки - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
رسانه اوکراینی: ارتش اوکراین از لاستوچکینو عقب نشینی کرد
وی همچنین خاطرنشان کرد که روسیه به سرعت با درگیری ها هم از نظر نهادی و هم از نظر آموزش پرسنل سازگار شد.
در هفته‌های اخیر، نیروهای مسلح اوکراین متحمل چندین شکست حساس شده و از مناطق مهم استحکامات عقب‌نشینی کرده‌اند. در جهت کوپیانسک، کراسنولیمان و دونتسک، ارتش روسیه دشمن را از روستاهای کراخمالنویه، ویسیولویه، تابایفکا خارج کرد.
شامگاه 17 فوریه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به ولادیمیر پوتین درباره تصرف کامل آودیوکا گزارش داد. رئیس جمهور روسیه این موفقیت و پیروزی مهم را به ارتش روسیه تبریک گفت.
آودیوکا شهر شمالی دونتسک است که از آغاز عملیات ویژه درگیری برای تصرف آن ادامه دارد. نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم از آنجا پایتخت جمهوری خلق دونتسک و دیگر شهرک های دونباس را گلوله باران می کردند. آزادسازی شهر این امکان را فراهم کرد که خط مقدم را از دونتسک دور کرده و به طور قابل توجهی از حملات دشمن محافظت کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала