توانمندی ایران در تولید 70 درصد مواد اولیه دارویی

© Photo / IRNAدارو
دارو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.02.2024
اشتراک
عضو هیئت مدیره سندیکای داروهای منابع انسانی ایران از توانمندی این کشور در تولید حدود 70درصد مواد اولیه دارویی کشور خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، عضو هیئت مدیره سندیکای داروهای منابع انسانی ایران از توانمندی ایران در تولید حدود 70 درصد مواد اولیه دارویی این کشور خبر داد.
به گفته مهر، موسوی گفت: ایران ظرفیت زیادی برای تولید مواد اولیه دارویی همانند صنعت نفت و پتروشیمی دارد و می‌تواند به قطب تولید مواد موثره و اولیه دارویی در دنیا تبدیل شود.
وی افزود: مواد اولیه دارویی سهم به سزایی در خودکفایی صنعت دارویی کشور دارد. از همین رو، شرکت‌های دارویی داخلی تلاش کرده‌اند در این سال‌ها با تولید ماده اولیه دارویی، تا حدود زیادی از وابستگی به واردات مواد اولیه خارج شوند.
موسوی تاکید کرد: مواد دارویی به دلیل استراتژیک بودن و اهمیت آن در بخش درمان باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا در کشور ظرفیت‌های تولید مواد موثره دارویی وجود دارد که می‌توانیم با کمک شرکت‌های دانش بنیان و داروسازان تولید با کیفیت و قیمت پایین داشته باشیم و در بازارهای بین‌المللی به رقابت بپردازیم.
به گفته وی، صادرات مواد اولیه دارویی نیز می‌تواند ارزآوری خوبی را برای ایران داشته باشند و تولید آنها در کشور مزیت‌های زیادی داشته و باید بیشتر در این زمینه متمرکز شویم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала