حوثی ها از عملیات جدید علیه کشتی های آمریکایی و اسرائیلی خبر دادند

© Sputnik / Alexander Vilfآخرین وضعیت نفتکش حادثه دیده ایرانی در دریای سرخ
آخرین وضعیت نفتکش حادثه دیده ایرانی در دریای سرخ  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.02.2024
اشتراک
جنبش شیعه حاکم در شمال یمن، انصارالله، روز سه شنبه از سه عملیات جدید در دریای سرخ و عرب علیه کشتی های آمریکایی و اسرائیلی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، یحیی سریع سخنگوی نظامی انصارالله در گزارش روزانه خود گفت: "نیروی دریایی یمن با انجام عملیات پهپادی علیه کشتی های آمریکا در دریاهای سرخ و عرب، کشتی اسرائیلی ام اس سی سیلور را نیز با موشک های ضد کشتی در خلیج عدن مورد حمله قرار داد. نیروی هوایی یمن همچنین با پهپاد اهدافی را در ام ار رشرش در جنوب فلسطین اشغالی هدف قرار داد.
وی تاکید کرد که این عملیات ها پاسخی به تجاوزات اسرائیل به فلسطینیان در نوار غزه و حملات آمریکا و انگلیس به خاک یمن است.
جنبش حاکم انصارالله (حوثی ها) در شمال یمن، که کنترل بیشتر سواحل دریای سرخ یمن را در اختیار دارد، پیشتر در مورد قصد خود برای حمله به هر کشتی مرتبط با اسرائیل هشدار داده و از سایر کشورها خواسته بود که خدمه خود را از آنها فراخوانده و به آنها نزدیک نشوند. تعدادی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفته اند حمل و نقل از طریق دریای سرخ را متوقف کنند.
حوثی ها گفته اند که اقدامات آنها در دریای سرخ با هدف کمک به فلسطینیان در نوار غزه انجام می شود و در آزادی کشتیرانی در منطقه دخالت نمی کنند. کشورهای عربی و مسلمان بارها به آمریکا هشدار داده اند که حمایت بی قید و شرط از اقدامات اسرائیل در نوار غزه منجر به گسترش درگیری در سراسر منطقه می شود.
ایالات متحده و بریتانیا از اواسط ژانویه حملاتی را علیه اهداف حوثی انجام داده اند و آن را پاسخی به تهدیدات علیه آزادی کشتیرانی در دریای سرخ می دانند. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای عالی ترین شورای سیاسی انصارالله، این حملات را یک وحشی گری تروریستی و تهاجم عمدی و غیرموجه خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала