- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

خسارات زیادی وارد می کنند؛ سیرسکی زنگ خطر را به صدا درآورد

© AP Photo / Vadim GhirdaГенерал-полковник Александр Сырский
Генерал-полковник Александр Сырский - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.02.2024
اشتراک
رسانه: سیرسکی از تلفات نیروهای مسلح اوکراین بر اثر بمب های هدایت شونده روسیه خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از روزنامه لوموند، الکساندر سیرسکی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین گفت که بمب های هدایت شونده روسیه در جبهه به ارتش اوکراین خسارت وارد می کند.
ژنرال اوکراینی گفت: دشمن به طور فعال از نیروی هوایی استفاده می کند و با بمب های هدایت شونده به ما خسارت وارد می کند و به مواضع ما با خمپاره و توپخانه سنگین شلیک می کند.
Украинские военные около Артемовска - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.02.2024
گزارش و تحلیل
"قصاب"؛ نیروهای مسلح اوکراین از جایگزینی زالوژنی با سیرسکی انتظار خوبی ندارند
پیشتر، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین گفت که کی یف عملیات دفاعی خود را آغاز خواهد کرد، زیرا ارتش روسیه در تمام خط مقدم پیشروی می کند. به گفته سیرسکی، وی آماده است برای حفاظت از پرسنل ارتش تصمیم به عقب نشینی از مواضع بگیرد.
هفته گذشته، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، برکناری والری زالوژنی و انتصاب الکساندر سیرسکی، فرمانده کل ارتش را که پیش از این رهبری نیروهای زمینی را بر عهده داشت، اعلام کرد. به گفته رسانه های غربی، ژنرال جدید شهرت بحث برانگیزی به دست آورده است: او از حامیان نزدیک رئیس جمهور اوکراین به حساب می آید. علاوه بر این، سربازان واقعاً از رهبر نظامی به دلیل تلفات سنگین او متنفرند، بنابراین به او لقب قصاب و ژنرال 200 را دادند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала