آمریکا مرزهای جدید اوکراین را فاش کرد

© Sputnik / Игорь Маслов /  مراجعه به بانک تصاویر Military equipment at the Sea Breeze 2019 exercises in Odessa's port. File photo.
Military equipment at the Sea Breeze 2019 exercises in Odessa's port. File photo. - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.02.2024
اشتراک
دستیار سابق وزیر دفاع آمریکا گفت که پس از آن که کی یف دسترسی خود را به دریای سیاه از دست بدهد، روسیه شرایط صلح را دیکته خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، چاس فریمن، دستیار سابق وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین‌الملل و دیپلماسی آمریکایی در کانال یوتیوب Duran گفت که زمانی که کی یف دسترسی خود را به دریای سیاه از دست بدهد، روسیه شرایط توافقنامه صلح را به اوکراین دیکته خواهد کرد.
این کارشناس اظهار کرد: تصور کنید که اوکراین سواحل دریای سیاه خود را از دست داده است. با این باید چه کار کنیم؟ من فکر می کنم ما با خواسته هایی روبرو خواهیم شد که ولادیمیر پوتین در ابتدا مطرح کرد: وضعیت بی طرف برای اوکراین، حفاظت از جمعیت روس زبان، که اکنون تحت نظارت روسیه است، و دعوت به بحث در مورد معماری جدید امنیتی در اروپا.
پیشتر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه یادآور شد که اودسا یک شهر روسی است و کل منطقه دریای سیاه در نتیجه جنگ های روسیه و ترکیه به روسیه ملحق شده است، بنابراین اوکراین هیچ ارتباطی با این سرزمین ها ندارد.
هم زمان، رئیس دولت روسیه خاطرنشان کرد: جنوب شرق اوکراین همیشه طرفدار روسیه بوده است، زیرا این مناطق از نظر تاریخی استان های روسی هستند. در طول تشکیل اتحاد جماهیر شوروی، لنین "همه چیز را به اوکراین منتقل کرد" و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، مسکو با این موضوع کنار آمد و آماده بود در چنین پارادایمی زندگی کند.
شهر اودسا در اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.12.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
اودسا سقوط خواهد کرد. اقدام تکان دهنده روسیه علیه نیروهای مسلح اوکراین
رئیس جمهور روسیه در پایان گفت: ساکنان این مناطق همیشه به کسانی که طرفدار روسیه هستند، رأی داده اند، اما پس از کودتای کی یف در سال 2014 مشخص شد که روسیه اجازه نخواهد داشت روابط عادی با اوکراین برقرار کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала