بیانیه تکان دهنده آمریکا در باره برنده درگیری اوکراین

پرچم آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.02.2024
اشتراک
افسر اطلاعاتی سابق آمریکا: جهان به زودی شاهد شکست استراتژیک آمریکا خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک، اسکات ریتر افسر بازنشسته اطلاعاتی آمریکا در مصاحبه با کانال یوتیوب اعلام کرد که ایالات متحده در حال شکست از روسیه در اوکراین است و در خاورمیانه هم شکست می‌هورد. هیچ برنامه پشتیبان وجود ندارد.
وی گفت: "روسیه در حال پیروزی است و به پیروزی در اوکراین ادامه خواهد داد. ایالات متحده هیچ کاری نمی تواند برای جلوگیری از آن انجام دهد."
ریتر افزود که ایالات متحده در خاورمیانه نیز در حال شکست است، به عنوان مثال، حملات ایالات متحده به حوثی ها هیچ تاثیری نداشته و ندارد.
پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تاکر کارلسون، روزنامه نگار آمریکایی گفته بود که پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین با بایدن ارتباطی نداشته است. رهبر روسیه تأکید کرد که قبلاً بارها به همکار آمریکایی خود در مورد "اشتباهی در ابعاد تاریخی" که واشنگتن با حمایت از کی‌یف مرتکب آن می شود، هشدار داده است.
کاخ سفید در واشنگتن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.01.2024
در آمریکا استفاده کاخ سفید از سلاح هسته ای در صورت شکست اوکراین را ممکن دانستند
شایان ذکر است که پوتین در مصاحبه با کارلسون به تفصیل توضیح داد که مسکو قصد حمله به کشورهای ناتو، به ویژه لهستان، لتونی یا سایر کشورهای حوزه بالتیک را ندارد و در جامعه غربی، سیاستمداران مرتباً مردم خود را با تهدید روسیه می‌ترسانند و توجه را از مشکلات داخلی منحرف می کنند.
رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد: "کشورهای غربی درک کرده‌اند که شکست استراتژیک روسیه در مناقشه با اوکراین غیرممکن است، بنابراین با درک این موضوع، آنها باید به گام‌های بعدی خود فکر کنند. مسکو آماده گفت‌وگو است".
پیش از این، جنبش حاکم انصارالله (حوثی‌ها) در شمال یمن، که کنترل بیشتر سواحل دریای سرخ یمن را در اختیار دارد، در مورد قصد خود برای حمله به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل یا در حال حرکت به سمت بنادر آن هشدار داده و از سایر کشورها خواسته بود که خدمه خود را از آن‌ها فراخوانند. و در دریا به آنها نزدیک نشوند.
سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.01.2024
لاوروف: عملاً هیچ رابطه ای بین روسیه و امریکا وجود ندارد
ایالات متحده اعلام کرد که در پاسخ به حملات روزافزون حوثی ها، همراه با ده کشور دیگر، عملیاتی را برای حفاظت از کشتیرانی در دریای سرخ آغاز خواهد کرد. انصارالله در واکنش به این موضوع هشدار داد که حق حمله به کشتی های کشورهای شرکت کننده در ائتلاف مشترک با آمریکا را برای خود محفوظ می دارد. پس از این، برخی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفتند حمل و نقل از طریق کانال سوئز را متوقف کنند و شرکت های انرژی بریتیش پترولیوم و Equinor حمل و نقل فرآورده های نفتی را با تانکر از طریق دریای سرخ متوقف کردند.
پنتاگون پیشتر گزارش داده بود که حوثی ها از آغاز تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل بیش از صد حمله به کشتی ها در دریای سرخ انجام داده اند. علاوه بر این، از 17 اکتبر، نیروهای آمریکایی ده ها بار در سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفته اند که واشنگتن آن را به شبه نظامیان شیعه مرتبط با ایران نسبت می دهد.
ایالات متحده و بریتانیا از اواسط ژانویه سال 2024 حملاتی را علیه اهداف حوثی انجام داده اند و آن را پاسخی به تهدیدات علیه آزادی کشتیرانی در دریای سرخ می دانند. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی انصارالله، این حملات را یک وحشیگری تروریستی و تهاجم عمدی و غیرموجه خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала