امضای تفاهم‌نامه همکاری قرنطینه دامپزشکی و حفظ نباتات بین ایران و روسیه

© Sputnik / Alexey Malgavkoفروش گوشت سگ به جای گوشت گوسفند در ایران!
فروش گوشت سگ به جای گوشت گوسفند در ایران! - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.02.2024
اشتراک
وزارت جهاد کشاورزی ایران اعلام کرد: "تفاهم‌نامه همکاری قرنطینه دامپزشکی و حفظ نباتات بین ایران و روسیه امضا شد."
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در نشستی که با حضور "مجتبی نوروزی" معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی ایران و "سرگئی دانکورت" رییس سرویس فدرال دامپزشکی و قرنطینه نباتی روسیه (روسلخوزنادزور) در مسکو برگزار شد، رییس سازمان دامپزشکی ایران خواستار گسترش همکاری‌های دوجانبه و رفع محدودیت‌های صادراتی در خصوص لبنیات و محصولات شیلاتی به کشور روسیه شد.
در این نشست، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه قرنطینه دامپزشکی، حفظ نباتات و گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه واردات و صادرات توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی کشورمان و رییس سرویس فدرال دامپزشکی روسیه امضا شد.
همچنین در این سفر، جلسات فنی و کارشناسی با حضور اختیارزاده معاون بهداشتی و پیشگیری و ساونکوف رییس بخش دامپزشکی و معاون رییس سرویس فدرال دامپزشکی و قرنطینه نباتی فدراسیون روسیه در راستای حل مشکلات صادرات لبنیات و آبزیان ایران به فدراسیون روسیه برگزار و مقرر شد در جهت رفع مشکلات، جلسات فنی مداوم به صورت آنلاین در هفته‌های آتی بین دو کشور برگزار شود.
گفتنی است؛ علیرضا پیمان‌پاک قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و بازرگانی و جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در این جلسه حضور داشتند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала