انتقاد از کلینتون به دلیل اظهار نظر او در باره مصاحبه پوتین

© AFP 2023 / Brian Ach هیلاری کلینتون
 هیلاری کلینتون  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.02.2024
اشتراک
کارلسون هنر واقعی دیپلماسی را نشان داد و به موضع ولادیمیر پوتین گوش داد.
به گزارش اسپوتنیک، اسکات ریتر افسر سابق اطلاعاتی آمریکا در مصاحبه با کانال یوتیوب "جاجینگ فریدام" گفت که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا حق انتقاد از تاکر کارلسون را ندارد، زیرا او بهتر از یک دیپلمات خود را نشان داد.
وی در ادامه افزود: "کلینتون در مصاحبه با ام اس ان بی سی، به دلیل مصاحبه تاکر کارلسون با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، او را "احمق مفید" روسیه نامید".
به گفته افسر سابق اطلاعاتی آمریکا، این روزنامه نگار آمریکایی کاری را انجام داده است که نه آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، نه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و نه خود کلینتون در مدتی که در مناصب دولتی بود نتوانستند به انجام برسانند. برخلاف وزرای خارجه، کارلسون هنر واقعی دیپلماسی را نشان داد و به موضع ولادیمیر پوتین گوش داد.
 دلار و یورو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.01.2024
انتقال دارایی های روسیه به اوکراین چه نتیجه ای برای آمریکا خواهد داشت؟
وی در ادامه افزود:" برخورداری از فرصت شنیده شدن، به این معنی نیست که موافق هستیم. این بدان معنی است که ما می دانیم و درک می کنیم و می توانیم آگاهانه قضاوت کنیم. تاکر کارلسون کار خود را بهتر از هیلاری کلینتون انجام داد".
شایان ذکر است که پوتین در مصاحبه با کارلسون به تفصیل توضیح داد که مسکو قصد حمله به کشورهای ناتو، به ویژه لهستان، لتونی یا سایر کشورهای حوزه بالتیک را ندارد و در جامعه غربی، سیاستمداران مرتباً مردم خود را با تهدید روسیه می‌ترسانند و توجه را از مشکلات داخلی منحرف می کنند.
رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد: "کشورهای غربی درک کرده‌اند که شکست استراتژیک روسیه در مناقشه با اوکراین غیرممکن است، بنابراین با درک این موضوع، آنها باید به گام‌های بعدی خود فکر کنند. مسکو آماده گفت‌وگو است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала