امیرعبداللهیان: اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف جنگ غزه است + ویدئو

© Photo / IRNAدیدار وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه لبنانی
دیدار وزیر خارجه ایران  با وزیر خارجه لبنانی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.02.2024
اشتراک
وزیر خارجه ایران در نشست خبری مشترک با همتای لبنانی خود در بیروت گفت: اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف جنگ و نسل کشی در غزه است.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران امروز شنبه با عبدالله بوحبیب، همتای لبنانی خود دیدار و گفتگو کرد.
وزیر خارجه لبنان در نشست خبری با امیرعبداللهیان گفت: لبنان هیچگاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهد بود و به دنبال استقرار آرامش در منطقه است. ما در خصوص جنایات در غزه صحبت کردیم و بر لزوم تلاش همه کشورها برای توقف جنگ در غزه و ارسال کمک‌ها به این منطقه تاکید کردیم.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران نیز در نشست خبری با همتای لبنانی گفت: ما تاکید داریم که جنگ راه حل نیست و از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکردیم. ما معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر ایستادگی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه عمل کرده است.
وزیر خارجه ایران ادامه داد: البته بر جهانیان آشکار است که بیش از 4 ماه نسل کشی در غزه و کرانه باختری هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن نداشته است. ایالات متحده آمریکا همزمان در دو مسیر حرکت می‌کند. مسیر اول تداوم ارسال مستمر سلاح و مشارکت در نسل کشی است، و مسیر دوم سخن گفتن از راه حل سیاسی است.
امیرعبداللهیان گفت: ما به صراحت می‌گوییم اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف جنگ و نسل کشی در غزه است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала