- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

سرنگونی 30 پهپاد اوکراینی توسط سامانه های پدافند هوایی روسیه

© Sputnik / Ivan Rudnev /  مراجعه به بانک تصاویر سیستم رهگیری پدافند هوایی روسیه
سیستم رهگیری پدافند هوایی روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.02.2024
اشتراک
وزارت دفاع روسیه: سامانه های پدافند هوایی روسیه طی 24 ساعت گذشته 30 پهپاد اوکراینی و 2 گلوله هیمارس را سرنگون کردند.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه روز6 فوریه ( سه شنبه) گزارش داد، سامانه های پدافند هوایی روسیه طی 24 ساعت گذشته 30 پهپاد اوکراینی و 2 گلوله هیمارس را سرنگون کردند.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «سامانه های پدافند هوایی دو سامانه موشک پرتاب چندگانه هیمارس را سرنگون کردند. علاوه بر این، 30 هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی در مناطق مختلف جمهوری مردمی لوهانسک سرنگون و منهدم شدند».
در مجموع، از آغاز عملیات ویژه، 568 هواپیمای نظامی اوکراین، 265 بالگرد، 11863 هواپیمای بدون سرنشین، 462 سامانه موشکی ضدهوایی، 14927 تانک و سایر خودروهای زرهی زرهی، 1217 خودروی جنگی چندگانه پرتاب موشک، 3 سامانه موشکی توپخانه و خمپاره و همچنین 18283 دستگاه خودروی ویژه نظامی منهدم شده اند.
حمله ارتش روسیه به تأسیسات تولید موشک و پهپاد در پایتخت اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.01.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
حمله ارتش روسیه به تأسیسات تولید موشک و پهپاد در پایتخت اوکراین
گفتنی است، نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم مناطق مرزی روسیه را گلوله باران می کنند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و خرابکاری انجام می شود.در مناطق کورسک و بلگورود سطح زرد خطر تروریستی اعلام شده است.
پیشتر کارشناس علوم سیاسی روسیه گفته بود، اوکراین، با حملات پهپادی خود به تأسیسات روسیه، شکست‌ها در جبهه را جبران می‌کند. شرایط میدان نبرد به سود اوکراین نیست. اخیراً ارتش روسیه به برخی از اهداف مهم برای کی یف حمله کرده است، بنابراین آنها حداقل به پیروزی های احساسی نیاز دارند. در این راستا، حمله به مسکو یک پیروزی نمادین و احساسی است که کی یف آن را در داخل کشور خود به عنوان یک برد سریع معرفی می کند.
حملات پهپادی به تأسیسات در پایتخت روسیه و منطقه مسکو از نظر نظامی معنا ندارد، اما از نقطه نظر نمادین از آنها برای "مقادیر تبلیغاتی برای خیرین غربی" استفاده خواهد شد.
در اعلامیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حمله پهپادی به پل کریمه آمده بود: "حمله به پل کریمه توسط رژیم کی‌یف انجام شد. این یک رژیم تروریستی است و تمام ویژگی های یک گروه جنایتکار سازمان یافته بین المللی را دارد. تصمیمات توسط مقامات و ارتش اوکراین با مشارکت مستقیم سازمان های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و سیاستمداران اتخاذ می شود. ایالات متحده و بریتانیا یک نهاد دولتی تروریستی را مدیریت می کنند.
سربازان اوکراینی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.01.2024
سفیر فرانسه در کی یف: پاریس بر تولید تسلیحات در خاک اوکراین تمرکز خواهد کرد
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، در مورد دخالت احتمالی غرب در حمله تروریستی به پل کریمه گفته بود که کرملین از "هماهنگی عمیق" رژیم کی‌یف با واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی،آگاه است. بنابراین "توهم"ی در این مورد وجود ندارد.
ما به خوبی می دانیم که هماهنگی بین رژیم کی‌یف و واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی و همچنین اتحاد آتلانتیک شمالی چقدر عمیق است. ما به خوبی می دانیم که چه مقدار اطلاعات از اتحاد آتلانتیک شمالی و از واشنگتن بطور مدام در اختیار کی‌یف قرار می گیرد، بنابراین در اینجا هیچ توهمی وجود ندارد.
ارتش اوکراین مرتباً با کمک هواپیماهای بدون سرنشین به مناطق روسیه حمله می کند. حملات اصلی متوجه مناطق مرزی یعنی مناطق کورسک، بریانسک و بلگورود و همچنین کریمه می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала