میزان صادرات از استان گیلان به روسیه، ۳۵۰ میلیون دلار است

© Fotolia / Kadmyمیزان صادرات از استان گیلان به روسیه، ۳۵۰ میلیون دلاراست
میزان صادرات از استان گیلان به روسیه، ۳۵۰ میلیون دلاراست - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.12.2023
اشتراک
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: تقلیل تعرفه گمرکی و مالیات ۲۸ درصدی باعث توسعه صادرات ایران به روسیه می شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، تیمور پور حیدری که در قالب هیأت بلند پایه اقتصادی استان به کشور روسیه سفر کرده است در حاشیه نشست تیم اقتصادی با سفیر ایران در روسیه، اظهار کرد: محصولات صنعتی هایتک و با کیفیت گیلان مستعد افزایش مراودات تجاری با روسیه و کشورهای حوزه خزر می‌باشد.
وی بیان داشت که در حال حاضر میزان صادرات از مبدا گیلان به روسیه قریب به ۳۵۰ میلیون دلار است و خاطر نشان کرد: چنانچه تعرفه‌های گمرکی روسیه و مالیات ۲۸ درصدی برای تجار و صنعتگران ایرانی توسط روسیه کاهش یابد، قطعاً به توسعه مطلوب مبادلات تجاری ایران با روسیه منجر خواهد شد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان میزان صادرات فعلی به روسیه را ناشی از عدم شناخت دقیق بازرگانان و تجار ایرانی از بازار مصرف روسیه دانست و افزود: با توجه به حضور مدیران اقتصادی و تجار استان در این کشور و مطالب مطروحه سفیر مجرب ایران در روسیه و همچنین برگزاری جلسات مشترک بین تجار دو کشور و برقراری نمایشگاه‌ها؛ پرواضح است که در صورت تسهیل امور؛ اقلاً بیش از ۸۰ برند صاحب نام و توانمند صنعتی و تولیدی‌های دانش بنیان گیلانی به خوبی می‌توانند به بازار بزرگ کشور فدارتیو روسیه راه پیدا کنند.
وی بیان داشت: انعقاد پیمان پولی دوجانبه بین ایران و روسیه با استفاده از ارزهای دو کشور، بهترین روش برای دور زدن تحریم‌ها در تجارت دو کشور است. البته در این زمینه نیز با نماینده بانک مرکزی ایران و رئیس میر بیزنس بانک روسیه؛ محمد حزار، مباحث مطلوبی مطرح گردید که در راستای تسهیل روابط تجاری دو کشور اثربخش خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала