وزیر اقتصاد ایران: تمام مدیران بانک آینده برکنار شدند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران
احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.12.2023
اشتراک
وزیر اقتصاد ایران با بیان اینکه برای بانک آینده برنامه داریم و تمامی مدیران این بانک ‌عوض شدند، گفت: در دولت سیزدهم هر فصل نام ابربدهکاران مالی را منتشر می‌کنیم.
به گزارش اسپوتنیک، خاندوزی وزیر اقتصاد ایران در نشست با دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: مگر فراموش کردید که یک کاندیدا در انتخابات رئیس جمهوری نمی‌توانست ابر بدهکاران مالی را بگوید، اما در دولت سیزدهم هر فصل نام ابربدهکاران مالی را منتشر می‌کنیم.‌
وی با بیان اینکه برای بانک آینده برنامه داریم و تمامی مدیران این بانک ‌عوض شدند، افزود: 100 درصد دولت برای همه موسسات ناتراز که یکی از بزرگترین آنها بانک آینده است برنامه دارد.این برنامه ها مستلزم این بود که ابتدا مهلت کافی برای اصلاح عملکرد به آنها داده شود که انجام شد.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت با مولدسازی دست روی منفعت بوروکرات‌های دولتی گذاشت، تصریح کرد: مدیران دولتی مثل آدم‌های نادان و بی‌عرضه هکتار هکتار اراضی دولتی را بی‌استفاده نگه داشته بودند؛ مولدسازی اگر انجام نمی شد که برای دولت خیلی راحت تر بود.‌ دولت با مولدسازی دست روی منفعت مدیران و بوروکرات‌های دولتی گذاشت که می‌خواستند سر در آخور قدیم مشغول کارهای خود باشند و کسی سراغ آنها نرود.
بانک مرکزی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.10.2022
بانک مرکزی ایران فهرست بدهکاران بانکی را به‌روزرسانی کرد
خاندوزی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی در کشور طی دو سال اخیر به 8.9 میلیارد دلار رسید، اضافه کرد: ‌این آمار برای سرمایه گذاری محقق شده و شروع شده در کشور است نه صرف امضای کاغذ.‌دولت با وجود کسری بودجه اعلام کرد هر کسی سرمایه‌گذاری انجام بدهد از محل سود قبل، از او مالیات نمی‌گیرد. فقط یکی از شرکت‌ها 30 هزار میلیارد تومان به خاطر سیاست تشویقی دولت افزایش سرمایه داد.
وی با بیان اینکه نقدینگی پمپاژ شده و سوداگری ارز ‌عامل جهش ارز بود که کنترل شده است، ادامه داد: حجم نقدینگی از 42 درصد به 26 درصد رسیده است.این امر تنگنای تامین مالی برای بخش هایی ایجاد کرده ولی و پمپاژ نقدینگی و جهش ارز را توانست کنترل کند.
وزیر اقتصاد ایران با بیان اینکه مدیریت تقاضای ارز و افزایش عرضه ارز در این دوره اتفاق افتاد، اظهار داشت: پیمان‌سپاری ارزی حتما در شرایط فعلی تدبیر عاقلانه ای است اما باید با نرخی باشد که صادرکننده احساس نکند متضرر می شود و سود به جیب وارد کننده می‌رود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала