حمله گروه های شیعه به پایگاه های آمریکا در عراق و سوریه

© Sputnik / Mikhail Alaeddin /  مراجعه به بانک تصاویر دیرالزور سوریه
دیرالزور سوریه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.12.2023
اشتراک
دمشق رسمی حضور نظامیان آمریکایی را "راهزنی اشغالی و دولتی" به منظور سرقت آشکار نفت می داند.
به گزارش اسپوتنیک، مقاومت اسلامی عراق که شامل شبه‌نظامیان شیعه است، اعلام کرد که در پاسخ به جنایاتی که دشمن در غزه علیه مردم ما انجام می‌دهد، رزمندگان مقاومت اسلامی عراق با استفاده از پهپاد به پایگاه "دهکده سبز" آمریکا در سوریه حمله کردند، اصابت مستقیم به هدف انجام شد.
علاوه بر این، از یک پهپاد برای حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق استفاده شده است.
پیش از این، سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون گفته بود که نیروهای آمریکایی در خاورمیانه از 17 اکتبر 74 بار مورد حمله قرار گرفته اند.
ارتش آمریکا به طور غیرقانونی مناطقی در شرق و شمال شرق سوریه در استان های دیرالزور، الحسکه و رقه که بزرگترین میادین نفت و گاز در آن قرار دارد، کنترل می کند. دمشق رسمی حضور نظامیان آمریکایی را "راهزنی اشغالی و دولتی" به منظور سرقت آشکار نفت می داند.
واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.11.2023
روسیه از دلیل استفاده آمریکا از شبه نظامیان در سوریه پرده برداشت
گفتنی است، جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.
داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала