وزیر خارجه ایران: بازندگان میدان نظامی در عرصه سیاسی هم شکست خواهند خورد

© Photo / IRNAدیدار امیرعبداللهیان و هنیه
دیدار امیرعبداللهیان و هنیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.11.2023
اشتراک
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با تاکید براینکه ارزیابی همگان این است که رژیم اسرائیل و آمریکا در میدان نبرد چیزی بدست نیاوردند، گفت: بازندگان میدان نظامی در عرصه سیاسی هم شکست خواهند خورد.
به گزارش اسپوتنیک، امیرعبداللهیان در این دیدار با تبریک مجدد پایداری، مقاومت و پیروزی ملت فلسطین و مردم صبور و مجاهد غزه، افزود: پیامدهای عملیات طوفان الاقصی دنیا را تکان داد و گرچه خسارت‌های انسانی ملت فلسطین در نوار غزه بسیار زیاد، تلخ و ناگوار بود اما ابعاد پیروزی و دستاورد ملت فلسطین بسیار بزرگتر بود و موازنه‌های راهبردی را در ابعاد مختلف به نفع فلسطین و به ضرر رژیم غاصب، متجاوز و جنایتکار صهیونیستی تغییر داد.
وزیر امور خارجه ایران گفت: آمریکا و رژیم اسرائیل برغم بیش از یک‌ماه و نیم تجاوز و جنگ ظالمانه و کشته و مجروح کردن ده‌ها هزار شهروند فلسطینی، کمترین دستاوردی در حوزه نظامی کسب نکردند و مجبور به مذاکره غیرمستقیم با حماس برای آتش‌بس و آزادی اسرای خود شدند.
اوضاع در نوار غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.11.2023
اخبار درگیری اسرائیل و فلسطینیان/ تبادل اسرا بین اسرائیل و فلسطین + تصاویر
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به اینکه ارزیابی همگان این است که رژیم اسرائیل و آمریکا در میدان نبرد چیزی بدست نیاوردند، افزود: آنها با طراحی‌های سیاسی در پی آن هستند که آنچه را که در میدان و از طریق نظامی نتوانسته‌اند بدست آورند، از طریق سیاسی محقق کنند و البته این نیز یک رؤیایی است که قطعا تعبیر نخواهد شد و دیپلماسی مقاومتی جنبش حماس و گروه‌های مقاومت فلسطین این اقدامات و طراحی‌های سیاسی را خنثی و بی‌اثر خواهد کرد.
امیرعبداللهیان بر عزم قاطع جمهوری اسلامی ایران برای ادامه حمایت از ملت و مقاومت فلسطین در حوزه‌های سیاسی و بین‌المللی تاکید کرد.
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس نیز با تشکر از حمایت قاطع رهبری، رئیس‌جمهور، دولت و ملت ایران و نیز پشتیبانی دیپلماتیک پرتحرک شخص وزیر امور خارجه از مساله فلسطین و مردم آن بویژه در جریان جنگ جاری علیه غزه، آخرین وضعیت مقاومت و پایداری در غزه و نیز ابعاد توافق آتش‌بس موقت را تشریح کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала