- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

وزارت دفاع روسیه: یک پهپاد بر فراز منطقه بریانسک رهگیری شد

© Sputnik / Pavel Lvov /  مراجعه به بانک تصاویر سامانه‌های پدافند هوایی در حال انجام وظیفه
سامانه‌های پدافند هوایی در حال انجام وظیفه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.11.2023
اشتراک
تجهیزات جنگ الکترونیک یک پهپاد اوکراینی را در منطقه بریانسک منهدم کرده است، تلفات یا تخریبی برجای نمانده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را بر فراز قلمرو منطقه بریانسک رهگیری کردند.
پیش از این، الکساندر بوگوماز، فرماندار منطقه گزارش داده بود که تجهیزات جنگ الکترونیک یک پهپاد اوکراینی را در منطقه بریانسک منهدم کرده است، تلفات یا تخریبی برجای نمانده است.
در بیانیه منتشره وزارت دفاع روسیه آمده است: "بامداد روز 21 نوامبر (سه شنبه)، تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از یک پهپاد به قلمرو فدراسیون روسیه خنثی شد. سامانه‌های پدافند هوایی در حال انجام وظیفه هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را بر فراز قلمرو منطقه بریانسک رهگیری و نابود کردند".
گفتنی است، نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم مناطق مرزی روسیه را گلوله باران می کنند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و خرابکاری انجام می شود.در مناطق کورسک و بلگورود سطح زرد خطر تروریستی اعلام شده است.
پیشتر کارشناس علوم سیاسی روسیه گفته بود، اوکراین، با حملات پهپادی خود به تأسیسات روسیه، شکست‌ها در جبهه را جبران می‌کند. شرایط میدان نبرد به سود اوکراین نیست. اخیراً ارتش روسیه به برخی از اهداف مهم برای کی یف حمله کرده است، بنابراین آنها حداقل به پیروزی های احساسی نیاز دارند. در این راستا، حمله به مسکو یک پیروزی نمادین و احساسی است که کی یف آن را در داخل کشور خود به عنوان یک برد سریع معرفی می کند.
پهپاد پومای آمریکایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.11.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
فرود پهپاد آمریکایی "پوما" توسط نیروهای مسلح روسیه + فیلم
حملات پهپادی به تأسیسات در پایتخت روسیه و منطقه مسکو از نظر نظامی معنا ندارد، اما از نقطه نظر نمادین از آنها برای "مقادیر تبلیغاتی برای خیرین غربی" استفاده خواهد شد.
در اعلامیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حمله پهپادی به پل کریمه آمده بود: "حمله به پل کریمه توسط رژیم کی‌یف انجام شد. این یک رژیم تروریستی است و تمام ویژگی های یک گروه جنایتکار سازمان یافته بین المللی را دارد. تصمیمات توسط مقامات و ارتش اوکراین با مشارکت مستقیم سازمان های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و سیاستمداران اتخاذ می شود. ایالات متحده و بریتانیا یک نهاد دولتی تروریستی را مدیریت می کنند.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، در مورد دخالت احتمالی غرب در حمله تروریستی به پل کریمه گفته بود که کرملین از "هماهنگی عمیق" رژیم کی‌یف با واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی،آگاه است. بنابراین "توهم"ی در این مورد وجود ندارد.
ما به خوبی می دانیم که هماهنگی بین رژیم کی‌یف و واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی و همچنین اتحاد آتلانتیک شمالی چقدر عمیق است. ما به خوبی می دانیم که چه مقدار اطلاعات از اتحاد آتلانتیک شمالی و از واشنگتن بطور مدام در اختیار کی‌یف قرار می گیرد، بنابراین در اینجا هیچ توهمی وجود ندارد.
ارتش اوکراین مرتباً با کمک هواپیماهای بدون سرنشین به مناطق روسیه حمله می کند. حملات اصلی متوجه مناطق مرزی یعنی مناطق کورسک، بریانسک و بلگورود و همچنین کریمه می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала