گزارش و تحلیل

دست و پا زدن بایدن در خون برای بقا

© AP Photo / Susan Walshجو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا
جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.11.2023
اشتراک
طبق آمار ونظر سنجی های درون ایالات متحده جو بایدن نا محبوب ترین رئیس جمهوری در طول تاریخ ایالات متحده به شمار می آید.
طبق آمار ونظر سنجی های درون ایالات متحده جو بایدن نا محبوب ترین رئیس جمهوری در طول تاریخ ایالات متحده به شمار می آید.
البته نیاز به نظر سنجی هم نیست که متوجه شد بایدن نا موفق ترین و نا محبوب ترین روسای جمهوری آمریکا است.
وی که یک سیاستمدار بازمانده جنگ سرد در آمریکا به حساب می آید به دلیل کهولت سن از نظر شرایط ذهنی هنوز در دوران جنگ سرد باقی مانده و پیشرفت ذهنی نتوانسته انجام دهد تا ذهن خود را با شرایط نوین جهانی همسو کند.
چند نکته که در ذهن وی باقی مانده یکی بحث جنگ سرد با روسیه می باشد و دیگری مساله حمایت بی چون و چرای ایالات متحده از صهیونیسم جهانی و مقابله و دشمنی آمریکا با ایران و چین و کره شمالی است.
اگر به روند عملکرد وی نگاهی گذرا داشته باشید می بینید که وی هنوز در حال تکرار همان رفتارها و صحبت های دوران سی چهل سال پیش می باشد، انگار دنیا در ذهن وی همانجا متوقف شده.
البته با توجه به شرایط رفتاری وی که حتی در مواردی همسر خود و معاون خود را اشتباه می گیرد و... نمی توان توقع زیادی از او داشت.
اما متاسفانه وجود چنین فردی در مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا موجبات به هم خوردن نظم جهانی و همچنین تهدید امنیت و ثبات جهان را فراهم کرده.
بایدن و رهبر چین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.11.2023
واکنش مسکو به سخنان بایدن درباره "دیکتاتور بودن" رهبر چین
لابی های پشت پرده حاکم در ایالات متحده هم از بابت وجود چنین فردی در ایالات متحده نهایت بهره برداری را انجام می دهند چون به خوبی می دانند وی برای بقای خود در قدرت حاضر می باشد دست به هر کاری بزند.
وی فردی می باشد حاضر است برای بقا در قدرت حتی چشم بر کشتار هزاران فلسطینی که اکثریت مطلق شان کودک هستند، ببندد.
برای فردی مانند بایدن مهم نیست همه مردم اوکراین هم کشته شوند، همین که منافع مافیاهای قدرت پشت پرده تامین شود و وی را چند صباح دیگر در پست خود باقی بگذارند.
استاندارد دوگانه ای که آمریکا در جهان وضع کرد و برخورد دوگانه متفاوت با مردم اوکراین و مردم فلسطین قطعا در آینده نه فقط شرایط معیارهای حقوق بشر و حقوق انسان جهانی را زیر سوال خواهد برد بلکه حمایت بی چون و چرای ایالات متحده از قتل عام مردم فلسطین توسط اسرائیلی ها موجب آن خواهد شد هزاران هزار دشمن به دشمنان ایالات متحده افزوده شوند و آنهایی که امروزه خانه و کاشانه و زندگی و خانواده خود را از دست می دهند چه در اوکراین چه در فلسطین در نهایت به دنبال انتقام از باعث و بانی این بلاها باشند و قطعا تاوان این کارها را مردم آمریکا پرداخت خواهند کرد.
البته بایدن پیر تر و خرفت تر از آن است که به اشتباهات خود پی ببرد و در صدد تصحیح آن باشد و هنوز هم تصور می کند ادامه حمایت اش از مافیاهای فاسد اوکراین، که البته ظاهرا خانواده وی هم با آنها شراکت هایی دارند، و ادامه حمایت از اسرائیل می تواند در ایالات متحده برای او رای جمع کند و وی را به دوره بعدی ریاست جمهوری ببرد.
وزارت خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.11.2023
مسکو: سیگنال هایی از آمریکا برای انجام گفتگوی "پشت صحنه" با روسیه در سان فرانسیسکو دریافت شده است
امروزه مافیاهای آمریکایی به دنبال آن می باشند که بر کل جهان تسلط داشته باشند و اینها برایشان مهم نیست که چه بلایی سر دیگران بیاید اما فضای جامعه جهانی و حتی فضای داخلی ایالات متحده تغییر کرده و اینگونه نیست که مردم آمریکا با این سیاست ها همراه باشند.
درباره ماجرای اوکراین آمریکا و متحدین اش با یک سانسور خبری شدید و با بمباران فضای ذهنی مردم در کشورهای غربی کاری کردند که مردم متوجه نشوند ماجرا چیست و متوجه نباشند که روسیه مجبور بود برای دفاع از امنیت ملی و موجودیت اش در قبال پیشروی های ناتو و خودداری ایالات متحده از پایبندی به تعهداتش دست به عملیات ویژه خود در اوکراین بزند.
البته حمله های رسانه ای و همچنین دزدی و غارت اموال مردم روسیه نشان می دهد که آمریکایی ها و متحدین شان مطمئن بودند که اعمال آنها در نهایت منجر به واکنش روسیه خواهد شد و خودشان را برای واکنش روسیه آماده کرده بودند.
اما درباره ماجرای فلسطین ظاهرا چون از قبل آمادگی نداشتند ماجرا از دستشان در رفت و به یک باره کل مردم جهان متوجه شدند دولت ایالات متحده از چه جنایت هایی بر علیه بشریت حمایت می کنند و دیدیم که مردم همه به خیابان ها آمدند و امروزه درون ایالات متحده اعراب و مسلمانان همه در انتخابات آتی ریاست جمهوری تصمیم گرفته اند پشت بایدن را خالی کنند.
تا به حال به دلایل مختلف جمعیت اعراب و مسلمانان ایالت متحده اقتداری از خود در این کشور نشان نداده اند در حالی که تعداد آنها از تعداد یهودی های آمریکا بیشتر می باشد.
مضاف بر اینکه مسلمانان ایالات متحده عمدتا در ایالت هایی زندگی می کنند که سرنوشت ساز است.
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.11.2023
بلینکن: آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست
آنهایی که با شرایط انتخاباتی ایالات متحده آشنایی دارند به خوبی می دانند در این کشور ایالت ها به دو گروه تقسیم می شوند، یکی ایالت هایی که از قبل معلوم است طرف کدام حزب هستند و معمولا در انتخابات تکلیف رای شان از قبل مشخص است و عموما ایالت هایی یهودی نشین جزو این ایالت ها می باشند، و ایالت هایی که ایالت های خاکستری به حساب می آیند و معمولا این ایالت ها هستند که در انتخابات تکلیف انتخابات را تعیین می کنند.
عموما مسلمانان و عرب ها ساکن این ایالت ها می باشند.
اشتباه استراتژیک بایدن که در آینده هم ثبت خواهد شد این می باشد که هنوز متوجه نشده مردم آمریکا امروزه از حمایت های بی چون و چرای آمریکا و هزینه کرد آن برای اوکراین ناراضی هستند و تمایل ندارند دولت آمریکا پول مالیات آنها را به زلنسکی و باند فاسد او بدهد و از سوی دیگر مردم آمریکا می بینند چه اتفاقاتی برای فلسطینی ها رخ می دهد و ادامه روند حمایت آمریکا از اسرائیل موجب واکنش منفی مردم خواهد شد.
با توجه به این شرایط به نظر می رسد ادامه حمایت بایدن از اوکراین و اسرائیل در نهایت در انتخابات به ضرر او خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала