ارسال کمک بشردوستانه روسیه برای غزه

هواپیمای ایل-76 وزارت شرایط اضطراری روسیه
هواپیمای ایل-76 وزارت شرایط اضطراری روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.11.2023
اشتراک
هواپیمای ایل-76 وزارت شرایط اضطراری روسیه از ماخاچ کالا به مصر پرواز کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در کانال تلگرامی وزارت شرایط اضطراری روسیه آمده است: وزارت شرایط اضطراری روسیه 27 تن کمک های بشردوستانه دیگر را به دست مردم نوار غزه خواهد رساند. هواپیمای ایل-76 این وزارتخانه از ماخاچ کالا به مصر پرواز کرد.
خاطرنشان می شود که کمک های بشردوستانه به نمایندگان جمعیت هلال احمر مصر منتقل می شود و آنها آن را به نوار غزه ارسال می کنند.
تاکید شده است که کمک های بشردوستانه به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و به نمایندگی از الکساندر کورنکوف، رئیس وزارت شرایط اضطراری روسیه سازماندهی شده است.
گفتنی است، صبح روز 7 اکتبر 2023 میلادی (شنبه) اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، شبه نظامیان حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
نیروهای دفاعی اسرائیل گزارش دادند که از آغاز عملیات جنبش فلسطینی حماس، بیش از 4500 موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شده است.
Медицинская помощь от Всемирной организации здравоохранения поступает в больницу Насера в Хан-Юнисе на юге сектора Газа - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.10.2023
ورود اولین محموله کمک های بشردوستانه جمهوری چچن روسیه به نوار غزه
گردان های القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کردند که ده ها سرباز و افسر اسرائیلی را اسیر کرده اند.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه به اسپوتنیک گفت: روسیه از اسرائیل و فلسطین می خواهد آتش بس را اعلام کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پیشتر بر لزوم توقف فوری خونریزی بین اسرائیل و فلسطین تاکید کرده و از طرفین خواسته بود تا عملیات نظامی را متوقف کنند. به گفته وی، حل مشکل فلسطین تنها بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد که مستلزم همزیستی دو کشور است امکان پذیر است.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص گفت که روسیه از اسرائیل و فلسطین می خواهد آتش بس اعلام کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند. واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت که در نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره درگیری فلسطین و اسرائیل، روسیه خواستار توقف فوری درگیری‌ها و گذار به مذاکرات اساسی شد.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط اسرائیل ایجاد شد. اسرائيل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولت، تا کنون اراضي فلسطين را به طور كامل آزاد نكرده است.
گفتنی است تا اواسط نوامبر 2023، تعداد قربانیان نوار غزه از 12 هزار نفر گذشت و بیش از 32 هزار نفر مجروح شدند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.3 هزار نفر جان خود را از دست دادند. سفارت روسیه گزارش داد که در جریان تشدید درگیری ها، 20 روس کشته، دو نفر گروگان گرفته شده و هفت نفر به عنوان مفقود اعلام شده اند. به گفته منابع مختلف، حدود 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که حدود 200 تا 250 اسیر در نوار غزه وجود دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала