گروه دیگری از شهروندان روس از قاهره وارد مسکو شدند

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  مراجعه به بانک تصاویر Прилет эвакуированных граждан РФ из сектора Газа в Москву
Прилет эвакуированных граждан РФ из сектора Газа в Москву - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.11.2023
اشتراک
وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرد، پرواز ویژه این وزارت با 117 از شهروندان روس از قاهره به مقصد مسکو پرواز کرد.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از این وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرده بود که هواپیمای ویژه بعدی 117 روس دیگر و اعضای خانواده هایشان را از منطقه درگیری فلسطین و اسرائیل به مسکو تحویل خواهد داد.
در پیام تلگرامی این وزارتخانه آمده است:" پرواز ویژه وزارت شرایط اضطراری روسیه از قاهره به مقصد مسکو انجام شد. هواپیمای ایل-76 117 هموطن خود را به روسیه منتقل می کند. آنها در طول مسیر توسط پزشکان و روانشناسان وزارت شرایط اضطراری روسیه همراهی می شوند."
پیش از این اشاره شده بود که در مجموع تا کنون بیش از 550 نفر از مناطق درگیری به مسکو انتقال یافته اند. وزارت شرایط اضطراری روسیه به همراه وزارت امور خارجه روسیه به کار برای انتقال روس ها ادامه می دهد.
اسرائیل در 7 اکتبر مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از سوی نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، نیروهای این جنبش وارد مناطق مرزی در جنوب اسرائیل شدند و به سمت نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و بیش از 200 نفر را نیز به گروگان گرفتند. در اسرائیل بر اساس آخرین اطلاعات مقامات، حدود 1.2 هزار نفر کشته شدند که این تعداد شامل غیرنظامیان، سربازان، شهروندان خارجی و کارگران است و همچنین گزارش شده است که بیش از 5 هزار نفر زخمی شده اند.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیر آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. ظرف چند روز، ارتش اسرائیل تمام مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را تحت کنترل خود درآورد و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد.
در پایان ماه اکتبر، مرحله زمینی عملیات اسرائیل در محاصره آغاز شد. شهر غزه توسط نیروهای زمینی اسرائیل محاصره شد و منطقه محاصره عملاً به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم شد.
تلفات حملات اسرائیل به نوار غزه از 12 هزار نفر گذشت و بیش از 30 هزار نفر مجروح شدند. به گفته منابع مختلف، حدود 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که حدود 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. بر اساس مواضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب آن را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد، با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی، در سال 1947 ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала