"جای تعجب نیست": در آمریکا استراتژی پوتین را تحسین کردند

© Sputnik / Mikhail Metzel/Pool /  مراجعه به بانک تصاویر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.11.2023
اشتراک
سیاست خارجی و دستاوردهای نظامی و اقتصادی روسیه ثابت می کند که استراتژی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مقابله با غرب موثر واقع شده و جواب داده است.
به گزارش اسپوتنیک، در مقاله منتشره در روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال ضمن بیان این مطلب آمده است: کشورهای غربی به امید ضد حمله موفق اوکراین و فروپاشی اقتصاد روسیه تحت فشار تحریم ها، آرزوی خود را واقعیت جلوه می دادند. با این حال، همانطور که این نشریه اشاره می کند، اقتصاد روسیه ویران نشده ، ارتش این کشور در حال حمله است، صنعت دفاعی آن از نظر حجم تولید از غرب فراتر رفته و ولادیمیر پوتین می تواند به دستاوردهای سیاست خارجی خود که در حمایت کشورهای کلیدی در آسیا و جنوب جهانی تجلی می یابد، "با رضایت" نگاه کند.
این نشریه می نویسد "هیچ یک از اینها نباید تعجب آور باشد. بیش از شش ماه قبل از ورود نیروها به اوکراین در فوریه 2022 ،ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه یک استراتژی جدید امنیت ملی برای روسیه را امضا کرد. هدف اصلی این سند این بود که کشور را برای رویارویی طولانی‌مدت با غرب آماده کند. امروز پوتین می‌تواند به مردم بگوید که استراتژی او جواب داده است.
ولادیمیر پوتین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2023
اظهار نظر پوتین در مورد تلاش برای نابودی فرهنگ روسیه
به عقیده نویسندگان مقاله، رهبران غربی با حساب کردن روی شکست سریع روسیه، نه تنها با اتکا بر تاثیرگذاری خارجی، بلکه بر "امیدهای غیرواقع بینانه" برای وقوع کودتا در داخل این کشور، اشتباه کردند.
نویسندگان این نشریه می‌گویند: "حمایت مردمی از عملیات ویژه تزلزل ناپذیر است و حتی نخبگان نیز به پوتین پشت نکرده‌اند".
استراتژی امنیت ملی یک سند اساسی برنامه ریزی استراتژیک است که منافع ملی و اولویت های استراتژیک ملی روسیه، اهداف، وظایف و اقدامات در زمینه سیاست داخلی و خارجی را با هدف تقویت امنیت ملی و تضمین توسعه پایدار کشور در بلند مدت تعریف می کند. متن فعلی این استراتژی در تاریخ 2 ژوئیه 2021 توسط ولادیمیر پوتین تصویب شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала