حضور 100 شرکت در " نمایشگاه ایران" در عشق آباد

© Sputnik / Riccardo PessarossiЗАГС. Ашхабад
ЗАГС. Ашхабад - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2023
اشتراک
در نمایشگاه ایران که در ترکمنستان افتتاح شد، حدود 100 شرکت حضور دارند.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک، در نمایشگاه تخصصی ایران پروژه که روز جمعه در عشق آباد افتتاح شد، حدود 100 شرکت حضور دارند.
در سالن نمایشگاهی اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان، محصولات و پتانسیل همکاری شرکت های ایرانی فعال در بخش نفت و گاز، ساخت و ساز، تولید مصالح ساختمانی، سازه های فلزی، لوله های فلزی و پلاستیکی، خودروسازی، کشتی سازی، تجارت و آموزش به معرض نمایش گذاشته شده اند.
غرفه بزرگترین شرکت خودروسازی ایران، "ایران خودرو" مورد توجه بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفت. علاقه مندان خودروی ترکمنستانی، خودروهای ایرانی را به دقت بررسی کردند و به ویژگی های فنی آن ها علاقه مند شدند. همانطور که کریستینا استیخینا نماینده ایران خودرو در عشق آباد گفت، این شرکت تولید خودروهای برقی را آغاز می کند که که ممکن است شرکای ترکمنستانی را در زمینه تامین خودروهای برقی برای شهر جدید ترکمنستان آرکاداغ که قرار است با خودروهای دوستدار محیط زیست ارائه شود، مورد توجه قرار دهد.
سردار بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان افتتاحیه را به شرکت کنندگان در این نمایشگاه تبریک گفت. رئیس‌جمهور وجود ظرفیت‌های فراوان برای اجرای بیشتر پروژه‌های تجاری و اقتصادی مشترک را مورد تأیید قرار داد که گستردگی نمایشگاه تخصصی و برگزاری همایش تجاری ترکمنستان و ایران در چارچوب آن تأیید می‌کند. به گفته بردی محمداف، فضای مساعدی برای سرمایه گذاری، تجارت، تجارت خارجی و مشارکت اقتصادی در ترکمنستان در حال شکل گیری است که عامل مهمی در تشدید پیش رونده روابط ترکمنستان و ایران است.
رئیس جمهور ترکمنستان تاکید کرد: با در نظر گرفتن این موضوع، من از شرکت کنندگان در نمایشگاه تخصصی ایران پروژ و مجمع تجاری ترکمنستان و ایران می خواهم حجم مبادلات تجاری دوجانبه را افزایش دهند، اشکال جدیدی از تعامل ایجاد کنند و پروژه های مشترک را در حوزه های پرقابلیت اجرا کنند.
ایران یکی از بزرگترین شرکای تجاری و اقتصادی ترکمنستان است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала