بایدن لایحه بودجه برای ادامه کار دولت آمریکا را امضا کرد

© AP Photo / Andrew Harnikجو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2023
اشتراک
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ، لایحه تأمین مالی کار دولت فدرال این کشور امضا کرد که شامل اعتبارات برای کمک های بیشتر به اسرائیل و اوکراین نمی شود.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را کاخ سفید منتشر کرده است.
کنگره آمریکا به دلیل اختلافات بین حزبی، نمی تواند در مورد تصویب یک بودجه دائمی توافق کند، بنابراین بارها و بارها بودجه های موقت تصویب می شوند. ابتکار جدید برای مصالحه بین احزاب که توسط مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان ارائه شده، 106 میلیارد دلار درخواستی دولت برای کمک به اوکراین و اسرائیل را که دموکرات‌ها بر آن اصرار دارند، در نظر نمی گیرد اما همچنین شامل کاهش بودجه‌ای که جمهوری‌خواهان به دنبال آن هستند، نیست.
سنای آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.11.2023
سنای آمریکا با تصویب لایحه بودجه این کشور بدون کمک به اسرائیل و اوکراین موافقت کرد
این لایحه برای جلوگیری از تعطیلی - توقف در کار ادارات دولت فدرال به دلیل به سر رسیدن مهلت تعیین شده برای تصویب بودجه طراحی شده است. این سند بودجه دو مرحله ای : برای بخشی از برنامه های مربوط به حمل و نقل، انرژی و ساخت و ساز نظامی را فراهم می کند و وجوه مربوطه تا اواسط ژانویه و برای سایر بخش های دولتی - تا اوایل فوریه اختصاص می یابد.
پیش از این، این لایحه مورد حمایت سنا قرار گرفته بود و مجلس نمایندگان این سند را در 14 نوامبر تصویب کرد.
به نوبه خود، قرار است موضوع کمک به اوکراین و اسرائیل به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. بایدن برای این کار 106 میلیارد دلار درخواست کرد، اما از حمایت بی چون و چرای کنگره برخوردار نشد. مجلس نمایندگان با اکثریت جمهوری خواهان به تخصیص کمک فقط به اسرائیل رأی داد، اما سنای تحت کنترل دموکرات ها مانع از اجرای این طرح شد. بایدن قبلاً اعلام کرده بود که در صورت تصویب چنین سندی توسط کنگره، چنان لایحه ای را امضا نمی کند که تنها به اسرائیل بدون اوکراین کمک کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала