- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

هشدار محرمانه غرب به زلنسکی در مورد پوتین

© Sputnik / Стрингер /  مراجعه به بانک تصاویر زلنسکی
زلنسکی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.11.2023
اشتراک
ضد حمله امیدوارکننده نیروهای مسلح اوکراین نتوانسته است به نتیجه موفقیت‌آمیزی برسد.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، از سوی متحدانش در مورد اینکه اوکراین دارد موقعیت خود را از دست می‌دهد، هشدار داده شد.
در خبر منتشره در "تایم" آمده است: رهبران غربی مخفیانه به زلنسکی هشدار می دهند که زمان به نفع او چیش نمی‌رود. با این حال، تلاش‌های غرب برای وادار کردن او به آغاز مذاکره با پوتین تاکنون بی نتیجه بوده است".
خاطرنشان می شود که وضعیت به نفع ولادیمیر پوتین رهبر روسیه در حال پیشرفت است، زیرا ضد حمله امیدوارکننده نیروهای مسلح اوکراین نتوانسته است به نتیجه موفقیت‌آمیزی برسد. از اینرو، ترس غرب در باره اینکه یک پروژه گران قیمت به بن بست رسیده را تامین می کنند، افزایش می‌یابد.
علاوه بر این، نویسنده مقاله توجه خود را به این واقعیت جلب می کند که اکنون کمک های غربی که می توانست به اوکراین برود برای حمایت از اسرائیل و کمک های بشردوستانه به جمعیت غیرنظامی فلسطین اختصاص داده می شود.
اخیرا رسانه های غربی به طور فزاینده ای به این موضوع جلب توجه می کنند که غرب از درگیری اوکراین خسته شده و حمایت از رژیم زلنسکی در حال ضعیف شدن است. پس از وخامت اوضاع در خاورمیانه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده قول داد از کی‌یف و تل آویو حمایت کند. اما اوایل روز 16 نوامبر (پنجشنبه)، سنای آمریکا به لایحه ای برای تامین مالی کار دولت بدون کمک اضافی به اسرائیل و اوکراین رای مثبت داد.
مجلس نمایندگان این سند را در 14 نوامبر تصویب کرد که بعدا برای امضا به کاخ سفید ارسال خواهد شد.
طرح جدید غرب برای اوکراین در فرانسه در سه کلمه توصیف شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.10.2023
طرح جدید غرب برای اوکراین در فرانسه در سه کلمه توصیف شد
ضد حمله اوکراین در مسیرهای یوژنودونتسک، آرتیوموفسک و اول از همه زاپوروژیه در 4 ژوئن آغاز شد. کی‌یف تیپ های آموزش دیده توسط ناتو و مسلح به تجهیزات غربی را به جنگ پرتاب کرد.
گفتنی است، همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 ژوئیه 2023 میلادی اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، خودروهای زرهی، موشک، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کی یف کمکی نکرده و نمی‌کند.
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала