ورود شناورهای تفریحی به ایران آزاد شد

ضرغامی
ضرغامی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.11.2023
اشتراک
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران با بیان اینکه در جلسه هیات دولت با دستور رئیس جمهور ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد، گفت: "آیت الله رئیسی به وزارت صمت دستور داد که مانعی برای ورود شناورهای تفریحی به کشور ایجاد نشود."
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عزت‌الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: "شب یلدا و چهارشنبه سوری سر جای خود هستند و این دو آئین تغییرپذیر نیست".
وی با بیان اینکه شب یلدا امسال ثبت جهانی شد، تاکید کرد:" دو آئین شب یلدا و چهارشنبه سوری از ابتدا بوده و تا آخر هم خواهد بود".
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران افزود: "شب یلدا با عنوان "روز ترویج فرهنگ میهمانی و پیوند با خویشان" و سه‌شنبه آخر سال که زمان برگزاری آیین باستانی چهارشنبه‌سوری است به عنوان " روز تکریم همسایگان "‌ که بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است در تقویم رسمی کشور ثبت شدند، اقدام بدی نیست و صرفا توضیح بیشتر درباره این دو مناسبت است".
ضرغامی خاطرنشان کرد: "در جلسه دولت با دستور رئیس جمهور ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد".
وی عنوان کرد: "رئیس جمهور به وزارت صمت دستور داد که مانعی برای ورود شناورهای تفریحی به کشور ایجاد نشود."
وی تصریح کرد: "هم اکنون سرمایه گذارانی هستند که می خواهند در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کنند و در حوزه شناورهای تفریحی قرارداد بسته اند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала