پاکستان برای پیشبرد طرح گازی با ایران چه پیشنهادی دارد؟

© Photo / IRNA پاکستان برای پیشبرد طرح گازی با ایران چه پیشنهادی دارد؟
 پاکستان برای پیشبرد طرح گازی با ایران چه پیشنهادی دارد؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.11.2023
اشتراک
منابع آگاه در اسلام‌آباد از ارائه گزینه جدید این کشور برای پیشبرد طرح مشترک گازی با ایران خبر دادند.
به گزارش اسپوتنیک، منابع آگاه در وزارت انرژی و نفت پاکستان در زمینه حضور وزیر انرژی این کشور در تهران و شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران اطلاع دادند که هیات پاکستان با طرف‌های ایرانی پیرامون آخرین تحولات مرتبط با طرح خط لوله انتقال گاز ایران موسوم به خط لوله صلح رایزنی خواهند کرد.
تارنمای انگلیسی زبان شبکه جیو نیوز پاکستان نوشت: با توجه به اینکه ایران بابت هشت سال تعلل اسلام‌آباد در عمل به تعهدات خود در قبال قرارداد خط لوله گاز "آی-پی"(ایران-پاکستان) خواستار پرداخت غرامت ۱۸ میلیارد دلاری از سوی پاکستان شده است، هیات پاکستانی در تهران تلاش خواهد کرد تا رضایت مسوولان ایرانی برای صرف نظر از گزینه دریافت غرامت را کسب کند.
سایت جیو همچنین آورده است: پاکستان نگران به اصطلاح تحریم‌های ضدایرانی آمریکا است اما به باور مشاوران فرانسوی، تحریم‌های آمریکا هیچ تاثیری بر طرح‌های اقتصادی پاکستان نخواهد داشت.
منابع آگاه در وزارت نیروی پاکستان خبر دادند که این کشور درصدد عبور محتاطانه از بحث تحریم‌های آمریکایی و همزمان پیشبرد خط لوله گاز ایران است به همین دلیل اسلام‌آباد در تلاش یک گزینه جدید است که طی آن پاکستان گاز ایران را از یک طرف ثالث خریداری خواهد کرد.
تارنمای انگلیسی زبان جیو نیوز گزارش داد: پیشنهاد طرف ثالث همچنین از سوی طرف ایرانی به پاکستانی‌ها ارائه شده بود و اکنون پاکستان نیز این گزینه را روی میز گذاشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала