رشد توانایی های رزمی جنگنده سو-57 روسی

© Photo / Rosoboronexportجنگنده سو-57 روسی
جنگنده سو-57 روسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.11.2023
اشتراک
هواپیمای Su-57 برای استفاده از موتورهای مرحله اول و دوم سازگار است.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی شرکت دولتی "روستخ" به اسپوتنیک اطلاع داد که توانایی های رزمی جنگنده نسل پنجم "سو-57"در حال رشد است.
در این اعلامیه آمده است:" تجهیز این جنگنده به موتور مرحله دوم ("محصول 30") آغاز شده است. سکوی Su-57 در حال تکامل است. قابلیت های رزمی آن در حال افزایش است، مدرن ترین فن آوری ها در این وسیله نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند. یعنی اثربخشی آن همچنان در حال رشد است.
در مورد موتورها، هواپیمای Su-57 برای استفاده از موتورهای مرحله اول و دوم سازگار است. حتی با موتور مرحله اول، جنگنده بخوبی با شرایط اولیه یک هواپیمای نسل پنجم مطابقت دارد".
جنگنده شاه‌مات ( Checkmate) روسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.11.2023
آغاز روند ساخت اولین جنگنده "شاه‌مات" روسی
در "روس‌تخ" افزودند که این جنگنده اکنون در حال انجام آزمایشات پروازی با موتور مرحله دوم است و در حال حاضر در چارچوب قرارداد سریال فعلی، قرار است هواپیما با موتور جدید تحویل داده شود.
جنگنده Su-57 یک جنگنده چند منظوره نسل پنجم است. این جنگنده با استفاده از فناوری های گریزراداری و الکترونیک پیشرفته ساخته شده است. این جنگنده قابلیت حمل سلاح در محفظه های داخلی بدنه را دارد. این هواپیما همچنین دارای سرعت کروز مافوق صوت است، و توانایی مانور دادن با اضافه بار زیاد را دارد.
تحویل سریال این جنگنده ها از سال 2022 آغاز شد. به عنوان بخشی از برنامه فعلی تسلیحات دولتی، نیروهای هوافضا باید تا سال 2027، 76 فروند Su-57 دریافت کنند. بر اساس داده های منابع آزاد، شش جنگنده از این دست قبلا در خدمت نیروهای هوافضای روسیه بودند و تا پایان سال 2024 ارتش 22 جنگنده دیگر دریافت خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала