ابراز امیدواری آمریکا به بهبود روابط با چین

© AFP 2023 / Mark Schiefelbein/Poolکوتاه آمدن چین در برابر آمریکا
کوتاه آمدن چین  در برابر آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.11.2023
اشتراک
رئیس جمهور آمریکا نسبت به ایجاد ارتباطات بین واشنگتن و پکن ابراز امیدواری کرد.
به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در آستانه دیدار خود با شی جین پین رهبر جمهوری خلق چین اعلام کرد که به ایجاد ارتباطات بین دو کشور و از جمله در حوزه نظامی امیدوار است.
خبرنگاران در حین گفتگوی کوتاه رئیس جمهور آمریکا با تیم رسانه ای از وی این سوال را پرسیدند که او دقیقا چه چیزی را بعنوان نتیجه موفقیت آمیز گفتگوها با شی جین پین ارزیابی می کند.

رئیس جمهور ایالات متحده در پاسخ اظهار کرد: "بازگشت به روند عادی گفتگو، برخورداری از امکان بالا آوردن گوشی و گفتگو کردن با هم در شرایط بحرانی. ضمانت اینکه نظامیان ما بتوانند با هم ارتباط داشته باشند. ما تلاش نمی کنیم که از چین دور شویم. ما تلاش می کنیم که روابطمان را بهتر کنیم".

دیدار بایدن و شی جین پینگ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.11.2023
آیا نشست سانفرانسیسکو می تواند اختلافات میان آمریکا و چین را حل کند؟
شایان ذکر است که این روزها نشست کشورهای عض سازمان همکاری های آسیا - پاسفیک در شهر سن فرانسیسکو آمریکا در حال برگزاری می باشد. انتظار می رود که دیدار روسای جمهور ایالات متحده و جمهوری خلق چین که مدتها انتظار آن می رفت، در حاشیه این نشست برگزار شود. به گفته دولت آمریکا، رئیس جمهور این کشور در جریان این گفتگو ها قصد دارد موضوعات مختلفی از جمله وضعیت خاورمیانه و اوکراین و نیز بازسازی روابط بین واشنگتن و پکن را مورد رایزنی قرار دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала