مشکلات ناتو در مرزهای روسیه

© AP Photo / Virginia Mayoناتو
ناتو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.11.2023
اشتراک
اسرائیل با فنلاند توافقنامه ای برای انتقال سامانه دفاع موشکی "دیویدز اسلینگ" به ارزش 317 میلیون یورو امضا کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، مجله "میلیتری واچ" نوشا که درگیری بین اسرائیل و حماس در نوار غزه احتمال انتقال سامانه های دفاع هوایی " دیویدز اسلینگ " اسرائیل به فنلاند را به تردید می‌اندازد.
در این نشریه آمده است:"توانایی اسرائیل برای تحویل به موقع سامانه‌های "دیویدز اسلینگ" پس از تشدید درگیری‌ها با گروه‌های شبه‌نظامی فلسطینی در نوار غزه، به طور فزاینده‌ای مورد تردید قرار گرفته است، زیرا این کشور با کمبود شدید مهمات، به‌ویژه برای سامانه‌های دفاع هوایی کوتاه‌برد خود مواجه است.
اسرائیل با توجه به تنش‌ها با جنبش شیعه حزب‌الله لبنان و احتمال دخالت متحد استراتژیک آن جنبش، ایران در درگیری، به شدت به سامانه دفاع موشکی "دیوید اسلینگ" تکیه خواهد کرد. هر دو طرف دارای زرادخانه های قابل توجهی از موشک های بالستیک و کروز مدرن و همچنین هواپیماهایی هستند که قادر به حمله به خاک اسرائیل هستند".
وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.10.2023
سلاح‌های آمریکایی برای انگلیس، فنلاند و لیتوانی
گفتنی است، فلاخن داوود یا دیویدز اسلینگ سیستم پدافند هوایی اسرائیلی است که با مشارکت شرکت اسرائیلی رافائل و شرکت آمریکایی ریتیون طراحی شده است. شروع پروژه این سیستم از سال ۲۰۰۵ آغاز شده و از سال ۲۰۱۶ عملیاتی شد.
فلاخن داوود برای رهگیری موشک‌های بالستیک تاکتیکی، راکت‌های میان‌برد و دوربرد و موشک‌های کروز طراحی شده است. فلاخن داوود قرار است جایگزین سیستم‌های پدافندی هاوک و پاتریوت شود و به عنوان لایه دوم دفاع هوایی موشکی اسرائیل (دفاع موشکی کوتاه برد) پایینتر از سیستم ضدبالستیک ختس (پیکان) و بالاتر از سیستم ضد راکت گنبد آهنین فعالیت می‌کند.
همانطور که ایگور کوروتچنکو، مدیر مرکز روسی تحلیل تجارت جهانی تسلیحات در مصاحبه با اسپوتنیک توضیح داد، انتقال سامانه دیویدز اسلینگ به فنلاند برای ارتقای سطح دفاع موشکی این کشور تا استانداردهای ناتو ضروری است و برای ادغام این کشور در یک سیستم دفاع هوایی یکپارچه و سیستم دفاع موشکی ناتو. به گفته وی، این به این دلیل است که فنلاند در خط مقدم رویارویی ناتو با روسیه قرار دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала