انتصاب کامرون به عنوان وزیر امور خارجه انگلیس فروکردن خنجر از پشت به غرب است

© AP Photo / Matt Dunhamدیوید کامرون
دیوید کامرون - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.11.2023
اشتراک
مشاور رئیس شورای امور بین الملل روسیه درباره انتصاب کامرون به عنوان سرپرست وزارت خارجه انگلیس اظهار نظر کرد.
به گزارش اسپوتنیک، الکساندر کرامارنکو، مشاور رئیس شورای امور بین‌الملل روسیه، مشاور سابق سفارت روسیه در لندن گفت: نخست‌وزیری دیوید کامرون با شکست مواجه شد و در محافل غربی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا خنجری از پشت برای همبستگی غرب تلقی شد.
وی بیان داشت: نخست‌وزیری کامرون، به بیان ساده، یک شکست بود. شکست اصلی او این بود که قول داد برای عضویت در اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند و این همه پرسی را برگزار کرد، دولت شکست خورد و در همین رابطه استعفا داد. یک اشتباه محاسباتی مهم سیاسی داخلی در آن بود و در محافل غربی خروج و برگزاری رفراندوم از منظر همبستگی غرب چیزی شبیه به خنجر ازپشت تلقی می شد.
الگ اوخوشین، محقق ارشد در مرکز مطالعات بریتانیا در موسسه اروپا آکادمی علوم روسیه نیز در این باره گفت: احتمالاً، به عنوان وزیر خارجه، کامرون به سیاستی که در دوران نخست وزیری خود توسعه داده بود ادامه خواهد داد - او بیشتر بر روابط با اتحادیه اروپا تمرکز خواهد کرد.
این کارشناس افزود: کامرون ممکن است ترتیب اولویت های سیاست خارجی بریتانیا را تغییر دهد.شاید او مسیر توسعه یافته در دوران نخست وزیری خود را ادامه دهد . او بیشتر بر روابط با اتحادیه اروپا تمرکز خواهد کرد، در حالی که روابط ویژه بریتانیا و آمریکا در پس زمینه محو خواهد شد.
وی افزود: در عین حال در برخی زمینه ها همکاری بین لندن و واشنگتن به طور مثال در زمینه امنیت جمعی و انرژی هسته ای، توسعه خواهد یافت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала