بازگشت سیستماتیک اوکراین به وضعیت سال 1937 میلادی

© Sputnik / Sergei Guneyevنیکولای آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین
نیکولای آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.11.2023
اشتراک
شهروندان اوکراین در ترس و بی اعتمادی دائمی زندگی می کنند.
به گزارش اسپوتنیک، نیکولای آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین گفت که اوکراین به طور سیستماتیک به شرایط سال 1937 برمی گردد. شهروندان کشور به دلیل اتهامات و بدگویی و عیب‌جویی و بازرسی های سرویس امنیتی اوکراین در ترس و بی اعتمادی دائمی زندگی می کنند.
شهروندان اوکراین با کمک چت بات "e-Enemy" می توانند به بدگویی و چغلی علیه همسایگان خود بپردازند، موقعیت جغرافیایی را علامت گذاری کنند، یک عکس و شرح "جنایت" را پیوست کنند. آزاروف در این شبکه اجتماعی نوشت: اکنون فرصت شکایت از یک راننده تاکسی با موضع "ضد اوکراینی" اضافه شده است.
به گفته آزاروف، ساکنان کی‌یف در بخش شکایات به احتمال زیاد در صدر قرار خواهند گرفت که "مکرراً گله و شکایت و عیب‌جویی را با شدت تمام در این زمینه نشان داده اند." همانطور که نخست وزیر سابق خاطرنشان می کند، پایتخت و حومه آن، قبلاً در بین "اتهام‌زنی لفظی" مقام اول را به خود اختصاص داده بودند. او معتقد است که همه به اصطلاح میهن پرستان و رادیکال ها در پایتخت جمع شده اند. "آینده ای که باعث حسودی نمی شود".
 Две студентки-мусульманки готовятся к экзаменам - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.06.2023
گزارش و تحلیل
بیش از ۱۱ دانشگاه در ایران زبان روسی آموزش میدهند
نظرسنجی انجام شده توسط موسسه بین المللی جامعه شناسی کی‌یف در ماه اکتبر نشان داد که شهروندان اوکراینی تبعیض بر اساس زبان را رایج ترین شکل نقض حقوق بشر در این کشور می دانند.
پس از کودتا در اوکراین، مقامات این کشور نه تنها علیه تاریخ اتحاد جماهیر شوروی، بلکه علیه هر چیزی که با روسیه و زبان روسی مرتبط بود دست به مبارزه زدند. در سال 2019، مجلس اوکراین، قانون "تضمین زبان اوکراینی به عنوان زبان دولتی" را تصویب کرد.
این بدان معناست که شهروندان باید از زبان اوکراینی در تمام زمینه های زندگی استفاده کنند. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، قبلاً اعلام کرده بود که مقامات اوکراینی سال‌هاست که روند روسی‌زدایی تهاجمی و یکسان سازی اجباری را دنبال کرده‌اند و سازمان‌های بین‌المللی تبعیض علیه اقلیت‌های ملی به‌ویژه علیه مردم روسیه را نادیده می‌گیرند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала