دبیرکل "حزب الله" عملیات اسرائیل در غزه را توحش نامید

© Photoنصرالله
نصرالله - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.11.2023
اشتراک
نصرالله: اسرائیل می خواهد ملت های منطقه را مطیع خود کرده و اراده آنها را از بین ببرد.
به گزارش اسپوتنیک، حسن نصرالله دبیرکل جنبش شیعی "حزب الله" لبنان در سخنرانی روز شنبه خود که توسط شبکه تلویزیونی "المیادین" بصورت برخط به تصویر کشیده شده بود، اعلام کرد که اسرائیل با اقدامات خود در نوار غزه تلاش می کند ملت های منطقه را مطیع خود کند و اراده مطالبه گری حقوق قانونی آنها را از بین ببرد.

نصرالله اظهار کرد: "یکی از اهداف (اسرائیل)، مطیع خود کردن ملت های منطقه و شکستن اراده مطالبه گری حقوق قانونی می باشد".

دبیرکل حزب الله همچنین اقدامات اسرائیل در نوار غزه را همچون توحش توصیف کرد.
نصرالله: ایران امروز قوی‌تر از هر زمان دیگری است‎ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.11.2023
سخنرانی دبیرکل حزب‌الله به مناسبت روز شهید
پس از نفوذ مسلحانه شبه نظامیان حماس از نوار غزه به خاک اسرائیل و آغاز موشک باران اسرائیل از سوی فلسطینیان، اوضاع در خاورمیانه به شدت رو به وخامت گرائیده است. حماس این حمله را پاسخی به اقدامات مقامات اسرائیلی علیه مسجد الاقصی در بیت المقدس اعلام کرده است. صبح روز هفتم اکتبر، اسرائیل در چارچوب عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از حملات موشکی گسترده، رزمندگان حماس به مناطق مرزی جنوب کشور یهودیان نفوذ کردند.
در پاسخ، ارتش اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داده و رساندن آب، غذا، برق، دارو و سوخت به این منطقه را متوقف کرد.
تعداد قربانیان در نوار غزه به گفته وزارت بهداشت محلی از 10 هزار نفر فراتر رفت، بیش از 18 هزار نفر مجروح شدند و به گفته منابع مختلف، بیش از 200 اسرائیلی در اسارت حماس هستند.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. به گفته ولادیمیر پوتین، حل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را در نظر گرفت، اما فقط اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала