وزارت خارجه آمریکا: نشانه‌ ای از قصد ایران برای گسترش جنگ در منطقه وجود ندارد

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivaisوزارت خارجه امریکا
وزارت خارجه امریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.11.2023
اشتراک
یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت که نشانه‌ای از قصد ایران و آنچه "نیروهای نیابتی آن" در منطقه خوانده شده، برای گسترش جنگ در منطقه وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، دیوید ساترفیلد، نماینده ویژه آمریکا در امور حقوق بشری در غرب آسیا در نشستی خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است، در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در صورت گسترش حملات میان جنبش حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی و وارد شدن ارتش لبنان به این درگیری، موضع آمریکا در قبال ارتش لبنان چه خواهد بود، بیان کرد: آمریکا بر این باور نیست که نوع جنگی که توصیف شد، ناگزیر است. از نظر ما، رخ دادن چنین چیزی قطعی نیست.
کاخ کنگره آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.11.2023
آمریکا به ایران گفته است که خواهان تشدید تنش در خاورمیانه نیست
ساترفیلد با تلاش برای مرتبط ساختن این درگیری‌ها با ایران مدعی شد: "ما مطمئنیم که تمامی طرفین دخیل در این موضوع، منظورم از تمامی طرفین حزب‌الله، ایران و حاکمیت تهران است، پیام آشکار رییس جمهور را درک می‌کنند که خطاب به کسانی در منطقه بود که گسترش بالقوه این درگیری را در نظر دارند و گفته بود، نکنید."
او در راستای گفت که "ضرورت دارد ایران و حزب‌الله اقدامات تحریک‌آمیز انجام ندهند."
این دیپلمات آمریکایی در عین حال درباره نقش ایران گفت: "نشانه‌ای وجود ندارد که ایران یا نیروهای نیابتی آن قصد گسترش و سرعت بخشیدن به جنگ در خاورمیانه را داشته باشند."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала