اسرائیل اولین استفاده رزمی از سامانه دفاع موشکی فراآتمسفر را اعلام کرد

© Photo / Public domainسامانه اسرائیلی ختس
سامانه اسرائیلی ختس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.11.2023
اشتراک
وزارت دفاع اسرائیل امروز پنجشنبه از اولین استفاده موفقیت آمیز رزمی از سامانه دفاع موشکی "ختس 3" Hetz 3)) که برای رهگیری موشک های بالستیک طراحی شده است، خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی این وزارتخانه اعلام کرد:" موشک رهگیر سامانه دفاع موشکی ختس 3 در 9 نوامبر برای اولین بار با موفقیت برای استفاده رزمی پرتاب شد. این سامانه به طور موثر هدفی را که به سمت اسرائیل در منطقه دریای سرخ پرتاب شده بود رهگیری کرد. این اولین رهگیری عملیاتی ختس 3 از زمان استقرار این سامانه در سال 2017 است".
همچنین امروز پنجشنبه، ارتش اسرائیل اعلام کرد موشکی را که از یمن به سوی اسرائیل شلیک شده بود، رهگیری کرده است. در مورد این واقعیت که این سامانه "ختس 3" بود که استفاده شده بود، چیزی گفته نشد.
فعال‌سازی سامانه موشکی اسرائیلی 'گنبد آهنین' در آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.10.2023
تحویل موشک های رهگیر آمریکایی برای گنبد آهنین به اسرائیل
در پایان ماه اکتبر، مقامات اسرائیلی از استفاده از سامانه دفاع موشکی ختس 2 برای رهگیری موشک زمین به زمین شلیک شده توسط شورشیان حوثی یمن خبر دادند. این موشک نیز همچنین قبل از رسیدن به خاک اسرائیل در منطقه دریای سرخ سرنگون شد.
در سیستم دفاع موشکی چندلایه اسرائیل، سامانه ختس 3 بالاترین سطح را به خود اختصاص داده است. گفته می شود این موشک قادر به رهگیری موشک های بالستیک خارج از جو در ارتفاع 100 کیلومتری و در فاصله 2.4 هزار کیلومتری است.
در سطح پایین، سامانه ضد موشکی ختس 2 قرار دارد که برای رهگیری موشک های بالستیک نیز طراحی شده است، اما از نظر سرعت، برد و ارتفاع استفاده از مشخصات فنی پایین تری برخوردار است.
دو سطح اول توسط سامانه‌های گنبد آهنین و "فلاخن داوود" ارائه می‌شوند که برای رهگیری موشک‌های کوتاه‌برد تا متوسط ​​طراحی شده‌اند. برای رهگیری موشک های نوار غزه معمولا از سامانه گنبد آهنین که برای موشک های کوتاه برد طراحی شده است استفاده می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала