ناتو از عهده اش بر نمی آید. در آمریکا در مورد سلاح منحصر به فرد روسیه هشدار دادند

© Sputnik / Department of the information support of the Baltic region /  مراجعه به بانک تصاویر درخواست آمریکا از ترکیه: اس 400 را فعال نکنید!
درخواست آمریکا از ترکیه: اس 400 را فعال نکنید!  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.11.2023
اشتراک
مجله آمریکایی Military Watch Magazine (دیده بان نظامی) اعلام کرد روسیه یک موشک ضد هوایی دارد که مشابه آن در جهان وجود ندارد و حجم مهمات دفاع هوایی بیش از مجموع همه کشورهای ناتو تولید می کند.
به گزارش اسپوتنیک، در این نشریه آمده است: "این (موشک فرا افق 40N6) به مجموعه اس-400 این امکان را می‌دهد که هواپیماهای در حال ‌پرواز در ارتفاع پایین و موشک‌های کروز را در مسافت زیاد به گونه‌ای مورد حمله قرار دهد که هیچ سیستم دیگری در جهان به جز سیستم های روسیه قادر به انجام آن نیست". .
این مجله خاطرنشان کرد که انحنای سطح زمین بر توانایی موشک های ضد هوایی برای اصابت به اهداف در ارتفاع پایین در فواصل طولانی تأثیر منفی می گذارد. روزنامه نگاران آمریکایی توانایی های موشک روسی را "غیرقابل مقایسه" توصیف کردند.
مجله آمریکایی Military Watch Magazine همچنین به برتری کمی ارتش روسیه در زمینه موشک های ضد هوایی توجه کرد. نویسندگان مقاله منتشره خاطرنشان کردند که روسیه قادر است به طور همزمان سامانه‌های اس-400 را به بلاروس و هند تحویل داده و هم مصرف موشکی خود را در چارچوب عملیات ویژه نظامی در اوکراین تأمین کند.
پرتاب موشک روسی بولاوا از زیردریایی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.11.2023
چرا آمریکا از موشک روسی بولاوا می ترسد؟
روزنامه نگاران آمریکایی نتیجه گرفتند: "روسیه آشکارا از مزیت قابل توجهی در ظرفیت تولید (برای تولید موشک های ضد هوایی) نسبت به مجموع همه کشورهای ناتو برخوردار است."
پیش از این، معاون نخست وزیر روسیه دنیس مانتوروف خاطرنشان کرد که امروزه فقط سلاح های ضد هوایی روسی قادر به انهدام موشک های ابر صوت هستند.
روسیه چندین سامانه پدافند هوایی جدید ایجاد کرده است که نسبت به انداع خارجی برتری دارند. اینها، برای مثال، شامل سامانه‌های دفاع هوایی/موشکی دوربرد اس 400 و اس 500 ، سامانه اس ـ 350 Vityaz، سامانه ‌های Buk-M3، Tor-M2 و پانتسیر اس (Pantsir-S) می‌شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала