مشارکت 50 میلیون دلاری بانک روسی برای آماده سازی پروژه شمال جنوب

© Sputnik / Vitaliy Ankov /  مراجعه به بانک تصاویر Стенд ВТБ на Восточном экономическом форуме во Владивостоке
Стенд ВТБ на Восточном экономическом форуме во Владивостоке - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.11.2023
اشتراک
سرویس مطبوعاتی بانک روسی "و ت ب" پیشتر از ایجاد شرکت VTB Project Office برای تهیه پیشنهادات برای توسعه کریدور حمل و نقل شمال - جنوب خبر داده بود.
به گزارش اسپوتنیک، "آندری کوستین"، مدیر عامل بانک VTB روسیه در حاشیه همایش فناوری های مالی نوآورانه Finopolis به خبرنگاران در این باره گفت:" هزینه های خود را برای آماده سازی پروژه برای توسعه کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب 4-5 میلیارد روبل (حدود 50 میلیون دلار) برآورد می کنیم."
وی گفت:" ما هرگز نگفتیم که در خود پروژه چه سرمایه گذاری خواهیم کرد. ما هزینه های مربوط به خود پروژه، نحوه ساخت پروژه را بر عهده گرفتیم. این برای ما حدود 4-5 میلیارد روبل هزینه خواهد داشت. این همان چیزی است که ما برای آنچه انجام می شود، توجیه شده، با مدل های مالی برای خود پروژه محاسبه می شود. ما این را به عهده خود می گیریم. در مرحله بعد به عنوان مالک پروژه همراه با دولت به دنبال سرمایه گذار خواهیم بود".
پیش از این، VTB نشان داد که بانک هزینه های توسعه این پروژه را به منظور ارائه آن به سرمایه گذاران روسی و بین المللی در آینده متقبل خواهد شد.
در اوایل اکتبر، مشخص شد که دولت روسیه پیشنهاد VTB برای ایجاد یک دفتر پروژه برای توسعه کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب را تایید کرد.
قرارداد بین دولتی ایجاد کریدور حمل و نقل بین المللی "شمال-جنوب" توسط روسیه، هند و ایران در سال 2000 امضا شد و بعداً چندین کشور دیگر به آن پیوستند. مسکو این سند را در سال 2002 تصویب کرد. هدف این پروژه تضمین ترانزیت کالا از هند، ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس از طریق خاک روسیه به اروپا است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала