در آمریکا به اوکراین و اتحادیه اروپا خبرهای تکان دهنده ای را در مورد آینده آنها اطلاع دادند

© AP Photo / Efrem Lukatskyدر آمریکا به اوکراین و اتحادیه اروپا خبرهای تکان دهنده ای را در مورد آینده آنها اطلاع دادند
در آمریکا به اوکراین و اتحادیه اروپا خبرهای تکان دهنده ای را در مورد آینده آنها اطلاع دادند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.11.2023
اشتراک
اوکراین در حال تبدیل شدن به یک مشکل جدی برای اروپا است.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه Politico ضمن تاکید بر این نکته می نویسد: "با بسته شدن درهای ناتو به روی اوکراین، حداقل تا زمانی که درگیری ادامه دارد، اتحادیه اروپا ناگزیر باید بار بزرگ‌تری را برای آینده اوکراین به دوش بکشد."
نویسنده مقاله منتشره در این نشریه از جمله می نویسد، این به دلیل ایده های سیاستمداران اروپایی در مورد پیوستن کی یف به اتحادیه اروپا است. با این حال، او ادامه می دهد، هر چه بیشتر در این مورد صحبت شود، اجرای این طرح دشوارتر می شود.
پولیتیکو سخنان دانشمند علوم سیاسی آلمانی، کای، اولاف لانگ را نقل می کند که می‌گوید: "همبستگی با اوکراین و ملاحظات ژئوپلیتیکی همچنان به ایفای نقش خود ادامه می‌دهد، اما با آشکار شدن هر چه بیشتر پیامدهای گسترش برای عملکرد اتحادیه اروپا، نیروهای دچار شک و هوادار عجله نکردن در این اتحادیه تقویت خواهند شد."
چرا گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا تشکیل شده؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.11.2023
آمریکا: فقط "فرمول صلح" اوکراین قابل بررسی است
پولیتیکو خاطرنشان می کند که بدبینی فزاینده ای در اروپا نسبت به گسترش سریع اتحادیه اروپا به ویژه با توجه به چشم انداز پیوستن اوکراین ویران شده به آن وجود دارد.
پیش از این، رئیس اتحادیه اروپا مدعی شده بود که کی یف بیش از 90 درصد از شرایط لازم برای پیوستن به اتحادیه اروپا را برآورده کرده است. به گفته رئیس اتحادیه اروپا، اورسولا فون در لاین، این کشور می تواند به سرعت نیازهای باقی مانده را برآورده کند و به هدف آغاز روند مذاکرات برای الحاق به این سازمان در سال 2023 دست یابد. با این حال، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا، در مصاحبه با اشپیگل، اظهار داشت که اوکراین در صورت تحقق همه شرایط لازم بعد از سال 2030 و نه زودتر می تواند به اتحادیه اروپا بپیوندد.
ژان کلود یونکر، رئیس سابق کمیسیون اروپا، اوکراین را کشور کاملاً فاسد از لحاظ مالی خواند و گفت به همین دلیل کی یف قادر به عضویت در اتحادیه اروپا در آینده نزدیک نیست. معاون رئیس پارلمان اروپا، کاترینا بارلی، نماینده حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز معتقد است که بعید است اوکراین قبل از سال 2029 به اتحادیه اروپا بپیوندد. علاوه بر این، او اشاره کرد، معیارهای واضحی برای ورود وجود دارد، و اکنون اوکراین هیچ یک از آنها را برآورده نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала