دبیر شورای امنیت روسیه: اقدامات آمریکا خطر استفاده از سلاح های هسته ای را افزایش می دهد

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.11.2023
اشتراک
دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد: "اقدامات مخرب ایالات متحده خطر استفاده از سلاح های هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی را افزایش می دهد".
به گزارش اسپوتنیک، "نیکلای پاتروشف" در افتتاحیه نشست دبیران شوراهای امنیت کشورهای مستقل مشترک المنافع در مسکو اظهار داشت:" پیامد طبیعی سیاست مخرب ایالات متحده، وخامت اوضاع امنیتی جهانی بوده است. اقدامات غیرمسئولانه آنها نه تنها به تشدید بحران های قدیم و ظهور بحران های جدید کمک می کند، بلکه مانع از حل مسالمت آمیز مناقشات می شود که امروزه در خاورمیانه شاهد آن هستیم".
پاتروشف تاکید کرد:" علاوه بر این، آنها رشد تهدیدها و چالش های مشترک، از جمله تروریسم، قاچاق مواد مخدر، و جرایم سازمان یافته فراملی را تحریک می کنند. خطر استفاده از سلاح های هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی در حال افزایش است. نظامی سازی فضا و فضای مجازی با شتابی در حال انجام است".
دبیر شورای امنیت روسیه اضافه کرد:" تقابل ارزش ها و ایدئولوژی ها وارد مرحله حاد شده است. تلاش های مستمر غرب جمعی برای از بین بردن تنوع تمدنی، در همه جا برای معرفی رهنمودهای ایدئولوژیک نئولیبرالی و فردگرایی تهاجمی تحت پوشش ارزش های دموکراتیک جهانی، باعث طرد فزاینده ای می شود، به ویژه در کشورهایی که پایه های اخلاقی سنتی اجتماعی و معنوی قوی هستند".
پاتروشف معتقد است پیامد منطقی سیاست مخرب ایالات متحده، وخامت اوضاع امنیت جهانی بوده است.
وی خاطرنشان کرد:" امروزه می بینیم که چگونه بسیاری از قالب های بین المللی که برای هماهنگی تلاش های جامعه جهانی و جلوگیری از درگیری ها ایجاد شده اند، مانند سازمان امنیت و همکاری اروپا و شورای اروپا، به سرعت در حال کاهش ارزش و از دست دادن نفوذ خود هستند. رویکردهای سیاسی واشنگتن، لندن و بروکسل نه تنها فعالیت های آنها، بلکه کار تعدادی از ارگان های سازمان ملل متحد را نیز خالی و بی معنا کرده است. رژیم بین المللی کنترل تسلیحات تضعیف شده است".
دبیر شورای امنیت روسیه گفت: "از بسیاری جهات، عدم وجود موضع واحد کشورهای ما در پلتفرم‌های بین‌المللی، عدم حمایت متقابل، در تعدادی از موارد تسهیل می‌شود".
پاتروشف خاطرنشان کرد: در اوکراین، غرب با تمام قوا تلاش می کند از رژیم دست نشانده ای که ایجاد کرده است، حمایت کند، رژیمی که منبع تهدیدات نظامی و تروریستی است".
وی افزود: "به ویژه تأکید می کنم: ادامه پمپاژ تسلیحات به اوکراین و حمایت مالی و سیاسی از کیف گام هایی است که مستقیماً به تشدید بیشتر درگیری و تنش کمک می کند. با این حال، این دقیقاً همان کاری است که ایالات متحده و ماهواره های آن در 9 سال گذشته انجام داده اند. آنها نه تنها از رژیم کی یف حمایت کردند و چشم خود را بر بی قانونی که مرتکب شد، از جمله قتل عام غیرنظامیان، بستند، بلکه به طور هدفمند آن را برای اقدام نظامی علیه کشورمان آماده کردند".
عدم موفقیت در میدان نبرد، کی یف را مجبور می کند که به طور فزاینده ای به روش های تروریستی، از جمله حمله به اهداف غیرنظامی و زیرساخت های حیاتی متوسل شود.
پاتروشف تاکید کرد:" در زمینه اوکراین، من می خواهم به ویژه بر روی مسائل حفاظت بیولوژیکی و تضمین ایمنی زیستی تمرکز کنم. ما مرتباً اطلاعاتی در مورد آزمایش های خطرناکی که در فضای پس از فروپاشی شوروی توسط کشورهای غربی و در درجه اول توسط آمریکایی ها انجام شده است، دریافت می کنیم. اجازه دهید تاکید کنم: ما در مورد فعالیت هایی صحبت می کنیم که با تعهدات مربوط به عدم اشاعه سلاح های بیولوژیکی مطابقت ندارد. از جمله توسعه ابزارها و فن آوری هایی که تهدیدی برای موجودیت تمام بشریت است. حملات بیولوژیکی شبیه سازی می شوند و هوش مصنوعی در تحولات دخیل است".
وی خاطرنشان کرد: "روسیه بارها این سوالات را در قالب های بین المللی از جمله سازمان ملل مطرح کرده است، اما هیچ پاسخ روشنی از سوی واشنگتن وجود ندارد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала