آیا تنش اسرائیل و فلسطین به جنگ در منطقه مبدل خواهد شد؟

© Photo / IRNAناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.11.2023
اشتراک
کنعانی: تهدید رژیم برای بکارگیری سلاح هسته ای چند وجه مهم دارد.
به گزارش اسپوتنیک ، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری اظهار داشت که فهرست و تعداد جنایات صهیونیست ها در یک ماه اخیر علیه غزه قابل شمارش نیست. با کمال تاسف این نسل کشی و بربریت به طور روزانه در مقابل دیدگان همه جهانیان و با حمایت چند کشور غربی خصوصاً آمریکا در حال انجام است.
وی در ادامه افزود: " بر اساس همین آمار ۲۶۶۰ نفر هنوز زیر آوار قرار دارند. یک عدد و رقم غیرقابل تصوری است. اطلاعات و آمار وزارت بهداشت فلسطین ۱۶ بیمارستان به دلیل حملات رژیم صهیونیستی از خدمت رسانی خارج شدند. ۱۷۵ نفر از کادر درمان و ۳۴ نفر از امداد رسانان به شهادت رسیدند.
تهدید رژیم برای بکارگیری سلاح هسته ای چند وجه مهم دارد. اولاً نشانه اوج ذلت رژیم در مقابل ملت فلسطین است. ثانیاً این رژیم هیچ حد و مرزی را قائل نیست و برای حقوق بین المللی ذره ای ارزش قایل نیست. این تهدید نشان می دهد که رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری یک تهدید واقعی برای صلح و امنیت بین المللی است. مایه تاسف است که چند کشور غربی زنجیر این رژیم وحشی را بازگذاشتند و طبعاً مسئول هرگونه جنایات رژیم هستند.
سازمان ملل در این خصوص به طور فوری اقدام کند. ایران حتماً در این ارتباط برنامه دارد، در این خصوص با دبیرکل سازمان ملل رایزنی کند. این موضوع به طور جدی تهدیدی برای صلح بین المللی است و باید مورد توجه سازمان ملل باشد.
امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.10.2023
تاکید ایران بر حق مشروع فلسطین برای دفاع در نامه به دبیرکل سازمان ملل
در طول تاریخ تاسیس نامشروع ۷۵ ساله بیش از ۲۰ جنگ را علیه کشورهای منطقه تحمیل کرده است و این رژیم همچنان بخش‌هایی از خاک سوریه و لبنان را تحت اشغال دارد و همواره اقدامات ضد امنیتی علیه امنیت دیگر کشورهای منطقه را مرتکب شده است. پشتوانه بسیاری از اقدامات و تحرکات تروریستی در منطقه بوده قابل پیش بینی است که همه دولت‌ها و ملت‌های منطقه با نسبت‌های متفاوت این رژیم را تهدیدی علیه خود تلقی می‌کنند.
شمار شهدای غزه از هفتم اکتبر تا دیروز ۹ هزار و ۷۷۰ نفر شهید هستند. ۷۰ درصد از شهدا و مجروحان زن و کودک هستند. هنوز ۲۶۶۰ نفر از جمله ۱۲۷۰ کودک زیر آوار قرار دارند و شمار مجروحان تا این لحظه ۲۴ هزار و ۸۰۸ نفر است. یک عدد و رقم غیرقابل تصوری است که این رژیم در این یک ماه چه میزان جنایت را مرتکب شده است".
وی با بیان اینکه ۱۶ بیمارستان در نوار غزه از خدمت رسانی خارج شده‌اند، افزود: ۵۱ درمانگاه از ۷۲ درمانگاه موجود در غزه به دلیل نداشتن سوخت قادر به خدمت رسانی نیستند. ۱۷۵ نفر از کادر درمان و ۳۴ نفر از امدادرسانان در نوار غزه به شهادت رسیدند و آمار خبرنگاران شهید در صحنه غزه براساس آخرین آمار به ۴۶ نفر رسیده است.
کنعانی ادامه داد: قدرت انفجاری میزان مواد منفجره به کار رفته در غزه یک و نیم برابر بمب اتمی استفاده شده آمریکا در هیروشیما بود. وسعت غزه ۳۶۰ کیلومتر مربع است. جنایات اسفناکی در غزه در مقابل دیدگان همه جهانیان و با حمایت چند کشور غربی از جمله در حال ارتکاب است و آمریکا با سوءاستفاده از قدرت مانع انجام وظیفه شورای امنیت شده و این شورا و صلح و امنیت بین‌المللی را به گروگان خودش در آورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала