تشکر وزیر خارجه برزیل از تلاش‌های ایران در برقراری امنیت در منطقه

© Photo / IRNAگفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با مائورو وییرا، وزیر امور خارجه برزیل
گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران  با مائورو وییرا، وزیر امور خارجه برزیل  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.11.2023
اشتراک
وزیر امور خارجه برزیل به نقش بازیگری مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره و از تلاش‌های سازنده ایران در کمک به برقراری صلح و امنیت منطقه و جهان تشکر کرد.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با مائورو وییرا، وزیر امور خارجه برزیل در خصوص آخرین تحولات غزه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه ایران ضمن اشاره به تلاش بین‌المللی دولت برزیل و ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای توسط این کشور به شورای امنیت سازمان ملل جهت توقف درگیری‌ها، بر لزوم آتش بس و ارسال کمک‌های انسان دوستانه تاکید و از ارسال کمک‌های بشردوستانه این کشور به نوار غزه تشکر کرد.
وزیر امور خارجه برزیل نیز در این گفت‌وگوی تلفنی به نقش بازیگری مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره و از تلاش‌های سازنده ایران در کمک به برقراری صلح و امنیت منطقه و جهان تشکر کرد.
وییرا لزوم آتش بس، ارسال کمک‌های انسان دوستانه به غزه و فراهم کردن امکان خروج امن خارجی‌ها از جمله اتباع برزیل را مورد تاکید قرار داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала