"روس‌ها روز به روز ماهرتر می‌شوند": فاجعه هفته‌های اخیر برای ارتش اوکراین در آمریکا فاش شد

© Photo / Krauss-Maffei WegmannНемецкий танк Leopard 2 A4M
Немецкий танк  Leopard 2 A4M - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.11.2023
اشتراک
دیوید آکس، تحلیلگر مجله فوربس می نویسد که روسیه یک چهارم تانک های آلمانی لئوپارد 2 را که در چند هفته گذشته به اوکراین تحویل داده شده بود، نابود کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، این روزنامه نگار خاطرنشان ساخت، نیروهای مسلح اوکراین این هفته یک تانک "نادر و ارزشمند" دیگر لئوپارد 2A6 را در اطراف منطقه آودیوکا از دست دادند.
وی ادامه داد: "این ضایعه به روند تاسف بار برای اوکراین در از دست دادن تانک های لئوپارد 2 ادامه داد. ارتش کی یف در عرض یک هفته، حداقل 12 تانک لئوپارد 2A4، لئوپارد 2A6 و Strv 122 خود را از دست داده است. این تانک ها نوع سوئدی و فوق زرهی لئوپارد 2A5هستند.. شش تانک لئوپارد 2 را به اینجا اضافه کنید که اوکراینی ها هفته گذشته آنها را از دست دادند و یک چهارم بهترین تانک های ساخت آلمان را دریافت خواهید کرد."
به نوشته آکس، بیشتر تلفات تجهیزات اوکراینی در نتیجه انفجار در میدان های مین یا حملات هواپیماهای بدون سرنشین پر از مواد منفجره بوده است. به گفته این روزنامه نگار، نیروهای روسی همچنین حداقل یک تانک Strv 122 را با یک موشک هدایت شونده ضد تانک منهدم کردند.
آمریکا قصد دارد سامانه های ضد پهپاد به اوکراین تحویل دهد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اعلام بسته جدید کمک های نظامی آمریکا برای اوکراین در روز جمعه
آکس در پایان نوشت : "روس‌ها روز به روز در نابود کردن تجهیزات اوکراینی، به‌ویژه تانک‌ها و به‌ویژه استفاده از پهپادها ماهرتر می‌شوند".
پیش از این، وزارت دفاع روسیه گزارش داده بود که در ماه ژوئن تا ژوئیه، در جریان ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین، آنها 25 تانک لئوپارد آلمانی را از دست دادند. تمام تانک های منهدم شده از این نوع که در عکس ها و فیلم ها توسط این وزارتخانه و افسران ارتش روسیه نشان داده شده است، متعلق به انوع 2A4 و 2A6 هستند.
روسیه در بهار امسال یادداشتی به کشورهای ناتو درباره ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف تصریح کرد که ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه از جمله با آموزش پرسنل در قلمرو بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری در اوکراین مشارکت دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала