"هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد." اعتراف غیرمنتظره فرمانده کل ارتش اوکراین

© AP Photo / Efrem Lukatskyزالوژنی فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین
زالوژنی فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اشتراک
والری زالوژنی، فرمانده کل ارتش اوکراین اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین بدون "جهش فناوری در مقیاس بزرگ" قادر به تغییر وضعیت در میدان نبرد نیستند و درگیری به بن‌بست رسیده است.
به گزارش اسپوتنیک، وی در مصاحبه با نشریه اکونومیست این مطلب را اعلام کرد.
در عین حال خود این نشریه نیز خاطرنشان می کند که هنوز هیچگونه تغییر انقلابی در کیفیت تجهیزات نظامی اوکراین انتظار نمی رود.
زالوژنی گفت: "مانند جنگ جهانی اول، ما به سطحی از توسعه فناوری رسیده ایم که ما را در بن بست قرار می دهد <...>. ظاهراً پیشرفت عمیق و زیبایی حاصل نخواهد شد."
او معتقد است که چهار ماه ضد حمله باید برای "رسیدن به کریمه، جنگ در کریمه، بازگشت از کریمه" کافی باشد. زالوژنی خاطرنشان کرد، با این حال، در عوض، واحدهای نیروهای مسلح اوکراین در میادین مین گذاری شده گیر کردند و تجهیزات غربی توسط توپخانه روسیه منهدم شد.
پدافند هوایی روسیه شش پهپاد اوکراینی را در اطراف کریمه منهدم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
پدافند هوایی روسیه شش پهپاد اوکراینی را در اطراف کریمه منهدم کرد
فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین گفت: "در ابتدا فکر کردم که مشکلی در فرماندهان ما وجود دارد، بنابراین برخی از آنها را تغییر دادم. سپس فکر کردم که شاید سربازان ما خوب نیستند."
به گفته زالوژنی، پس از مطالعه کتابی که حاوی تحلیلی از تجربه جنگ جهانی اول بود، دیدگاه او نسبت به وضعیت تغییر کرد.
او گفت: "واقعیت ساده این است که ما هر کاری را که دشمن انجام می دهد، می بینیم و آنها هر کاری را که ما انجام می دهیم می بینند. برای شکستن این بن بست، ما به چیزی جدید نیاز داریم، مانند باروت که چینی ها اختراع کردند و ما هنوز هم از آن استفاده می کنیم."
ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین در 4 ژوئن آغاز شد، اما ارتش اوکراین نتوانست به نتیجه ای دست یابد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه با آرامش به سمت دستیابی به اهداف عملیات ویژه نظامی خود حرکت می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала